Розенко запевняє, що уряд не здавати назад у програмі Доступні ліки

Розенко запевняє, що уряд не здавати назад у програмі Доступні ліки

Укрінформ
Програма «Доступні ліки» буде розширюватися, і уряд розглядає можливість збільшити з 2018 року кількість нозологій, на які поширюватиметься програма. 

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє його прес-служба. 

"У нас є сьогодні гарантії щодо збільшення асортименту ліків, які беруть участь у програмі "Доступні ліки", і я переконаний, що протягом місяця-двох ситуація стабілізується, і в аптеках будуть не тільки препарати окремого широкого використання, а все-таки буде в аптеках забезпечено 200 найменувань ліків, які є в "Доступних ліках", і люди зможуть у повному обсязі їх отримати та скористатися", - зазначив Розенко.

Він повідомив, що вже понад 6 тисяч аптек із приблизно 18 тисяч по всій Україні знаходяться в системі, працюють у програмі "Доступні ліки". 

За його словами, кількість аптек щомісяця суттєво зростає. 

Віце-прем'єр запевнив, що жодних кроків назад у реалізації програми «Доступні ліки» не буде.

"Дуже боялися і аптечні установи і фармвиробники, що держава не відшкодовуватиме вартість лікарських засобів. А тепер вони побачили, що відшкодування йде два рази протягом місяця - на початку місяця і в кінці, - що гроші є, що ми останніми змінами до державного бюджету України ще додали 200 млн для доступних ліків, що ми не робитимемо жодних кроків назад. Тобто встановлюється довіра між державою і фармвиробниками і бізнесом!", - наголосив Розенко.

Він зауважив, що уряд зі свого боку виконує всі свої зобов'язання щодо фінансового забезпечення програми "Доступні ліки" і чекає "такого ж виконання зобов'язань у тому числі він мережі аптек фармвиробників". 

Також віце-прем'єр-міністр повідомив, що наразі близько 4 млн українців скористалися програмою "Доступні ліки", і за цими рецептами держава вже провела відшкодування.

Як повідомлялося, програма "Доступні ліки" стартувала 1 квітня 2017 року. Станом на кінець липня лікарями було виписано 3,6 млн рецептів на препарати програми, пацієнти отримали ліки на понад 126 млн грн бюджетних коштів. До участі в програмі долучилося більше 6000 аптек. Загалом на 2017 рік з бюджету на реалізацію програми виділено 700 млн грн. 

Читайте також: До вересня два мільйони родин отримають монетизацію субсидій - Розенко

У 2018 році на програму "Доступні ліки" планується виділити 1 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-