Супрун висловила сумнів про якість знань цьогорічних вступників у медвиші

Супрун висловила сумнів про якість знань цьогорічних вступників у медвиші

Укрінформ
Цьогоріч майже 6 тисяч абітурієнтів із низькими результатами ЗНО рекомендовані до зарахування у медичні вищі навчальні заклади.  

Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Відсутність мінімального прохідного балу 150 із ЗНО призвела до прогнозованого результату - багато абітурієнтів із низькими балами подали документи на вступ до медичних вишів. А саме - 5800 абітурієнтів із балами, нижчими за 150, є рекомендованими до зарахування у ВНЗ цього року. Це 5800 людей, які не змогли опанувати шкільну базу знань вище, ніж на трійку. Чи зможуть вони добре опанувати надскладне навчання на медика?" - зазначила Супрун.

Вона послалася на дані ресурсу "Вступ.інфо", згідно з якими найнижчий прохідний бал, з яким абітурієнт може бути прийнятий на бюджет у медичні ВНЗ, становить 123 бали.

Наразі кількість поданих у чотири медичні ВНЗ заяв абітурієнтів із балами, нижчими за 150, становить більше 20%. Наприклад, у ДЗ "Луганський медичний університет" цей показник становить 37%.

"Вони обрали слабші медуніверситети для того, щоб отримати шанс навчатися за державний кошт. Проте під питанням лишається, чи достатньо якісну вони здобудуть освіту для того, щоб опікуватися людським життям. Сподіваємося, що цього разу ні в кого не викличе заперечень необхідність встановлення мінімального прохідного балу для вступників медичних вишів на наступний рік", - підсумувала в.о. міністра.

Читайте также: Супрун законно получила украинское гражданство - Минздрав

Як відомо, цього року МОЗ разом із Міністерством освіти і науки ініціювали встановлення для абітурієнтів у медичні ВНЗ порогового балу сертифікату ЗНО не нижче 150. Втім, до Умов вступу до ВНЗ такі зміни не були внесені.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-