Чубаров ініціює святкування перемоги в Конотопській битві на рівні держави

Чубаров ініціює святкування перемоги в Конотопській битві на рівні держави

Укрінформ
Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що необхідно на державному рівні створити оргкомітет для гідного відзначення в Україні 360-ї річниці Конотопської битви, що відбудеться за два роки.

Про це Чубаров розповів у вівторок на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Перебуваючи нещодавно в Конотопі (на святкуванні 358-ї річниці Конотопської битви - ред.), ми говорили про те, що будемо разом із місцевими органами влади сприяти створенню такого комітету, який допоможе провести необхідні заходи на системному рівні. Крім того, створення оргкомітету дозволить привернути увагу до майбутньої події українського суспільства, а молодому поколінню краще пізнати події, які об'єднують кримських татар і українців", - зазначив Чубаров.

За його словами, українці "були заручниками російської й радянської історіографії, яка обслуговувала інтереси російської імперії", - заявив він.

"Розуміння важливості українсько-кримськотатарської загальної історії існувало давно, але водночас воно не могло пробитися конкретними справами через те, що російська історіографія століттями вбивала в наші голови своє розуміння тих подій, які відбувалися на тому великому просторі, де жили наші народи в минулому", - вважає глава Меджлісу.

Читайте також: Корінні народи Криму закликають Київ і Москву підтримати їхні права

На його думку, "події трирічної давності, а саме російська агресія проти України і тимчасова окупація Криму, стимулювали ці процеси".

Чубаров подякував главі Ічнянської районної ради Григорію Герасименку та голові Крупічпольскої сільської ради Василю Мисану, "які стали ініціаторами і генераторами проведення дня українсько-кримськотатарської дружби".

За його словами, 26 липня в історичному місці, де відбулося з'єднання українських і кримськотатарських військ, було встановлено пам'ятну дошку. Звідси воїни гетьмана Івана Виговського і хана Мехмед IV Гірея рушили далі й за два дні, незважаючи на меншу вдвічі чисельність, змогли перемогти 120-тисячне військо Москви.

Як зазначив Чубаров, "важливо те, що ініціатива такого дня в Ічні "пішла знизу".

"Я бачу в цій ініціативі дуже важливий сигнал і вірю, що вона розвинеться в щорічні масштабні заходи".

Конотопська битва - один із ключових епізодів російсько-української війни (1658-1659), сталася в червні-липні 1659 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-