28 липня: народний календар і астровісник

28 липня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні князя Володимира; виваженість і дипломатичність – ваш девіз на сьогодні.

Сьогодні православна церква вшановує пам’ять святого рівноапостольного князя Київського Володимира, у святому хрещенні Василія. Про життя князя Володимира Святославовича відомо насправді не надто багато. Все, що ми знаємо – це свідчення літописів, найважливіший з яких «Повість временних літ» з’явився лише на початку ХІІ століття. При цьому варто пам’ятати також про те, що літопис є не тільки документом, а й літературною пам’яткою.

Володимир був позашлюбним сином київського князя Святослава Ігоревича та Малуші – ключниці матері Святослава княгині Ольги. Відомо, що князь був багато разів одружений, згідно з «Повістю временних літ» мав 12 синів і 9 доньок. Київський престол він здобув у результаті боротьби зі старшим братом Ярополком, якого, за наказом Володимира, вбили два варяги, що були у нього на службі. У роки князювання Володимира Святославовича в основних рисах завершилося об’єднання Давньоруської держави. Він також провів адміністративну реформу, наслідок цього була забезпечена територіальна єдність держави. Але найважливішою була релігійна реформа. Після кількох невдалих спроб реформувати місцеву слов’янську релігію, Володимир звернувся до Христового вчення. У 988 році князь сам прийняв нову віру, а потім хрестив Київ і оголосив християнство державною релігією.

Іменини сьогодні у Василя та Володимира.

Сьогодні 6-й місячний день. Місяць росте і переходить у виважені Терези. А що це означає? Правильно, зваженість у всьому – на діловій зустрічі, у побуті, у стосунках. Сьогодні, як ніколи потрібно виявити свої дипломатичні якості, адже, як казав французький дипломат Шарль Моріс де Талейран: «Дипломатія є мистецтвом неможливе робити можливим». Цього дня добре зайнятися будь-якою дихальною гімнастикою, корисною буде аромотерапія. Утримайтеся також від надмірного пиття: води, пива – будь-якої рідини. Не рекомендується цього дня віддавати власні речі – вважається, що разом із ними можете віддати і власний спокій. Звісно, якщо він у вас є.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1923 році: +9,4; а найтеплішим у 1945 - +34,6.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-