Кращі практики молодіжної роботи: Мінмолодьспорту і ПРООН ініціюють конкурс

Кращі практики молодіжної роботи: Мінмолодьспорту і ПРООН ініціюють конкурс

1562
Ukrinform
Міністерство молоді та спорту за підтримки ПРООН ініціює конкурс кращих практик молодіжної роботи в Україні.

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема.

"Для нас дуже важливо як для міністерства підтримувати ініціативи, які можуть змінити життя молодих людей на краще. Це стосується не тільки рівня столиці, а й всієї країни. На сьогоднішній день одна із важливих реформ, яка відбувається в країні, - це питання децентралізації і ми як міністерство працюємо над створенням молодіжного простору на локальному рівні", - сказав Ярема. 

За його словами, конкурс надає можливість поділитися кращими прикладами молодіжної роботи в країні. 

Читайте також: ПРООН надала Україні антитоксин проти ботулізму

"Цим конкурсом ми хочемо допомогти знайти ті найкращі практики, які існують на різних рівнях, показати, наскільки є дійсно вдалі приклади молодіжної роботи, відзначити їх і показати тим молодим людям в інших регіонах, де немає цього досвіду, що їхні ровесники мають вже хороший досвід, мають хороші ініціативи стосовно створення молодіжних просторів, стосовно реалізації соціальних проектів, лідерських проектів, екологічних проектів", - зазначив урядовець. 

Він додав, що переможці отримають призи, а кращі практики будуть опубліковані у збірнику "Кращих практик молодіжної роботи в Україні". "Перші 10 найкращих практик будуть відзначені Міністерством молоді та спорту і призами від партнерів конкурсу. Подаватися можуть всі, в кого є успішний досвід молодіжної роботи", - додав Ярема.  

Зокрема, керівник проекту ПРООН "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини" Олена Урсу зауважила, що в Україні рівень громадянської активності молоді є не таким високим, як хотілося б. Незважаючи на те, що у 2015 році близько 54% молодих людей брали участь принаймні в одній громадянській ініціативі, зазвичай ці ініціативи стосувалися таких критично необхідних питань, як підтримка української армії (36%), розвиток інфраструктури свого житлового району (19%), допомога внутрішньо переселеним особам (16%), дітям, які опинилися в кризових ситуаціях (16%), та інших подібних. Значно менше молоді брало участь в розробці політик та просуванні реформ, наприклад, ініціативах щодо подолання корупції та в обговоренні законопроектів та бюджетів (по 5%), у боротьбі проти обмеження прав різних верств населення (4%). 

"Ми вбачаємо у такому конкурсі надзвичайно важливі завдання. Ми ставимо перед собою мету побачити, які практики уже напрацьовані, і заохочувати молодих людей, щоб вони були більш активними, виявляли свою громадянську позицію, і реалізовували себе у своїй громаді в кращий спосіб. Тому одною із тематичних номінацій цього конкурсу ми визначили участь молоді в процесах демократизації, а також діяльність із захисту прав людини, освіта та просвітницька діяльність з прав людини, підтримка молодіжних проектів та ініціатив, розвиток молодіжних громадських організацій, волонтерство, сталий розвиток та екологія та інше", - зазначила вона. 

Практики приймаються до 1 жовтня. Заповнити анкету та поділитися історією можна тут.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>