Біометричний ажіотаж: Міграційна служба попереджає про шахраїв

Біометричний ажіотаж: Міграційна служба попереджає про шахраїв

7851
Ukrinform
Триває аномально підвищений попит на оформлення закордонних паспортів, пов'язаний із відпускним сезоном та запровадженням безвізу. З початку року оформлено понад 1 млн 800 тис. закордонних паспортів, щодня оформлюється понад 20 тисяч документів.

При цьому почастішали випадки шахрайства з оформленням документів, попереджає Державна міграційна служба.

"Велика кількість бажаючих оформити закордонний паспорт та черги у підрозділах створили умови для посередників-шахраїв, які пропонують "допомогу" в оформленні біометричного паспорта без черги за 1, 3 або 5 днів. Найбільше, що можуть зробити такі "посередники" - це сприяти в оформленні документів "без черги", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що інколи не обходиться і без недобросовісних працівників міграційної служби, яких все частіше виявляють правоохоронці. Однак часто подібні пропозиції - шахрайство, оскільки жодна туристична фірма чи будь-яка інша особа не може гарантувати ані потрапляння людини до підрозділу міграційної служби поза чергою, а ні виготовлення паспорта у короткий строк.

Читайте також: Безвізом з ЄС скористалися вже понад 100 тисяч українців

Міграційна служба нагадує, що відповідно до чинного законодавства, паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити лише особисто і лише в одній з трьох установ: підрозділі міграційної служби, центрі надання адміністративних послуг або у сервісному центрі "Паспортний сервіс" державного підприємства "Документ". За жодних обставин не варто користатися послугами будь-яких посередників, у тому числі задля оформлення документів поза чергою.

Окрім того, міграційна служба радить громадянам утриматися від планування закордонної подорожі (бронювання готелю, купівля квитків тощо), не маючи на руках діючого паспорта для виїзду за кордон, оскільки через суттєво підвищений попит на документи можливі затримки у їх видачі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>