14 липня: народний календар і астровісник

14 липня: народний календар і астровісник

1637
Ukrinform
Сьогодні Кузьми і Дем’яна, які «залишилися без жупана».

За церковним календарем сьогодні безсеребреників братів Косми і Даміана в Римі постраждалих. Ці святі були лікарями й жили в другій половині ІІІ-го, початку ІV століття. Вони безкоштовно лікували як людей, так і тварин, за що й були названі «безсеребрениками». Дивлячись на їхнє праведне життя, чимало римлян навернулося до християнської віри. Але знайшлися заздрісники, які оббрехали Косму і Даміана, а потім і вбили їх. Цим святим моляться під час різних хвороб, а також під час несправедливих звинувачень (подейкують, що деякі народні депутати ночей не сплять – все чолом б’ють перед мощами святих мучеників. І помагає…)

«Кузьма і Дем’ян згубили жупан» – початок по-справжньому літньої спеки, «полудня літа». На Кузьми і Дем’яна збирали ягоди: малину, суницю, аґрус, з яких готували смачний мармелад, варення, повидло, варили компоти. Втім, варто знати, що заготовляти ягоди на зиму ліпше на зростаючий Місяць. Фрукти тоді дуже соковиті, їхній аромат сильний і ніжний, вони віддають більше вітамінів. 

Іменинники сьогодні Ангеліна, Аркадій, Олексій.

Сьогодні на зміну сповненого небезпеками і спокусами 19 місячного дня прийде 20-ий, який є символом перемоги над собою. Зловісного Павука змінить гордий Орел, тож із темних закутків «юдолі плачевної» полинемо в небесну височінь. Як відомо, Aquila non captat muscas –  орел мух не ловить, тому маємо «бути на висоті» всюди і в усьому. А ще не забудьте про сонцезахисні окуляри: зорі стверджують, що це один із кращих днів для духовного прозріння, навіть осяяння. Відпочинок відкладіть на вихідні – сьогодні рекомендується активність і ще раз активність. Сни оманливі. Щасливого польоту!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1911 році: +8; а найтеплішим у 1951 –  +33,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-