"Безкоштовно по музеях": НСЖУ засуджує продаж фальшивих прес-карток

"Безкоштовно по музеях": НСЖУ засуджує продаж фальшивих прес-карток

828
Ukrinform
НСЖУ попереджає про продаж шахраями підробних "прес-карток міжнародного зразка" та застерігає від їх використання.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі НСЖУ. 

"Підвищеним інтересом українців до поїздок безвізовою Європою прагнуть скористатися шахраї. Нещодавно на відомому порталі приватних оголошень з'явилася пропозиція оформлення "прес-картки міжнародного зразка". Автор оголошення запевняє, що з цим документом нібито можна безоплатно відвідувати європейські музеї і навіть "простіше влаштуватися на роботу". Коштує такий "документ" 1200 гривень або 2000 гривень - залежно від терміну дії (один чи два роки). Шахраї готові продати картку будь-кому: досвід журналістської діяльності при цьому не вимагається", - йдеться у повідомленні. 

Як випливає з інформації на сайті, йдеться не про міжнародну прес-картку, а про схожий на посвідчення журналіста англомовний документ, зазначили в НСЖУ. 

"Ми засуджуємо будь-які спроби зловживання посвідченням журналіста. Міжнародна прес-карта справді корисна для тих, хто їде у службових справах за кордон і підтверджує професійний характер діяльності людини. Документ визнається владою багатьох країн світу як посвідчення журналіста, яке забезпечує безперешкодний доступ до подій, що становлять громадський інтерес. В європейських країнах є деякі преференції для власників таких прес-карток - зокрема, безкоштовне відвідування музеїв, спортивних та культурних заходів. Кожна картка має порядковий номер, який можна перевірити по базі Міжнародної федерації журналістів", - зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко. 

Читайте також: У Вінниці побили бітами засновника медіа-ресурсу після зйомок розслідування

Як нагадали у Спілці, міжнародна професійна картка журналіста (International Press Card) видається Міжнародною федерацією журналістів (МФЖ) з 1954 року спільно з національними спілками журналістів - членами МФЖ. Картку може бути видано лише членам спілки, яка входить до федерації і тільки тим членам, які є професійними журналістами і які офіційно звернулися із заявою про видачу картки. Строк дії міжнародної професійної картки журналіста, виданої НСЖУ, становить два роки. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>