Японський майстер графіті створив у Києві мурал разом з дітьми зі Сходу України

Японський майстер графіті створив у Києві мурал разом з дітьми зі Сходу України

Укрінформ
На території Арт-заводу Платформа відбулася церемонія відкриття муралу «Солідарність», створеного японським художником Міязакі Кенсуке спільно з дітьми-переселенцями зі Сходу України.

Про це повідомляє Міністерство культури.

«Я дуже вражений цим прекрасним муралом, який яскраво відображає реалії сьогодення. Тут є сакура, яка є символом Японії, і діти, що бавляться під прапорами наших держав, але більш важливо, що до створення цього муралу долучилися діти-біженці. Живучи в мирному Києві, ми все одно маємо пам'ятати, що на Сході України досі триває війна і люди страждають. Але я певен,  мир та життя - переможуть», - сказав на церемонії відкриття муралу Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі.

У цій події, організованій Агентством ООН у справах біженців (UNHCR) за сприяння Посольства Японії в Україні, також взяли участь міністр культури України Євген Нищук, представник Агентства ООН у справах біженців Пабло Матеу.

Нищук відзначив, що в рамках Року Японії, який триває в 2017 році в Україні заплановано багато важливих  заходів, однак особливо відзначив розмаїття саме культурних ініціатив і присутність в них сучасних та  креативних заходів, низка яких присвячена графіті на стінах.

«Тих дітей – переселенців, на долю яких випали випробування, майстер залучив до створення цього проекту і це надзвичайно. Можливо ці діти продовжуватимуть цю важливу справу, в будь-якому разі, принаймні на цей час, у їхніх серцях запанували мистецтво та любов, а в душі  поселилася надія на мирне небо над головами. Я радий, що проект подорожуватиме  далі на Схід з таким оптимізмом і гуманістичним настроєм», - наголосив Нищук.

Автор проекту, японський художник-графітчик Міязакі Кенсуке подякував всім, хто допоміг зі створенням муралу «Солідарність».

Читайте також: Віталій Кличко з послом Японії висадили сакури біля Національної опери

«Насправді я просто художник, нічого особливого, набагато більше роблять члени моєї команди  – волонтери. Коли я малюю – намагаюся зробити так, щоб люди з інших країн, з різними життєвими обставинами, малювали разом зі мною. Тож ми малювали мурал разом з дітьми які мають складне життя, і я вважаю, що в цьому є особливий сенс - ми об’єднуємося, щоб разом творити мистецтво, адже головна мета проекту – поєднувати через мистецтво людей різних  національностей, що перебувають у  з різних життєвих ситуаціями», - розповів Міязакі Кенсуке.

Японський  арт-художник Кенсуке Міядзакі перебуває в Україну в рамках свого проекту «Крізь стіни» (“Over the Wall”) та присвячений першій річниці ініціативи «Міста солідарності», що була започаткована у м. Маріуполі, та 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Під час свого візиту японський арт-художник планує створити мурали у Києві, у навчально-виховному комплексі у м. Маріуполь та Українській інженерно-педагогічній академії у м. Харків, а також провести низку майстер-класів для учнів зазначених навчальних закладів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-