10 липня: народний календар і астровісник

10 липня: народний календар і астровісник

1124
Ukrinform
На Самсона бійся мусона.

Сьогодні преподобного Сампсона Странноприїмця. Святий Самсон був лікарем, цілителем і чудотворцем. Походив він із заможної римської родини, але жив доволі скромно – після смерті батьків роздав усе своє майно, а рабів відпустив на волю. У нього було добре серце, тому лікував він здебільшого безкоштовно. Якось він зцілив від важкої хвороби самого імператора. Правитель хотів щедро віддячити лікаря, але той попросив збудувати натомість  притулок для вбогих і немічних, своєрідний прообраз сучасного хоспісу. Там він до кінця свого життя опікувався хворими. 

В народі Самсона називали Сіногнієм. У давнину на цю пору припадав сезон заготівлі сіна, але іноді траплялося, що починалися затяжні дощі й сіно починало чорніти і гнити. «На Самсона, – казали, – бійся мусона». Якщо йтиме дощ, то негодитиме сім тижнів – аж до бабиного літа. Також спостерігали: якщо навіть стара кішка починає гратися – на дощ;  молодий кіт заграє з курками чи вилазить високо на дерево – також перед негодою. Якщо кіт згорнувся в клубочок і лапками приховав писок – похолодає, а коли вмивається, довго полизуючи лапку, - на суху й гожу погоду.

З іменинами вітайте Олександра, Володимира, Петра, Георгія.

Сьогодні 17-ий день місячного циклу. Цей день добре було б присвятити відпочинку. Не комплексуйте, не сваріться, не лайтеся. Уникайте всіляких труднощів і не створюйте їх штучно. Смійтеся, налаштовуйтесь на те, щоб бачити смішне, і на те, що приносить радість. Рекомендується робити все, що вам вдається найкраще. Добре влаштовувати свята, пити вино, справляти весілля. Сни, якщо й збуваються, то не зразу.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1958 році: +7,5; а найтеплішим у 1947 –  +35,9.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-