9 липня: народний календар і астровісник

9 липня: народний календар і астровісник

1497
Укрінформ
Сьогодні Давида-Суничника; рідна земля – суниця, а чужа – чорниця.

Сьогодні Церква вшановує пам’ять святого преподобного Давида Солунського. Цей святий ще в юності прийняв чернечий постриг і мешкав у монастирі святих Феодора і Меркурія. Але невдовзі залишив обитель й оселився неподалік від Фессалонік (нині Салоніки) у халабуді під деревом мигдалю. Там він у пості та молитві прожив аж 70 років, допомагаючи містянам порадою, молитвою, зцілюючи всіх нужденних від фізичних немочей і душевних хвороб.

В народі Давида Солунського прозвали Суничником через те, що саме о цій порі рясно плодоносять лісові суниці. Ця ароматна та корисна ягода відома ще з доісторичних часів. Археологічні дані свідчать, що суниці були в меню первісної людини. Про них згадують Вергілій та Овідій. Перші записи про цілющі лікарські властивості ягід зроблені римлянином Апулеєм ще у 124 році н. е. У старовинному українському травнику написано: «Вода з ягід суничних серце зміцнює, і силу дає, і камінь усередині нищить». Давні мудреці запевняли: у домі, де їдять суниці, лікар не потрібен – суниці приносять здоров’я. На теренах України ця рослина поширена на Поліссі, в лісостепу, Карпатах.

З іменинами вітайте Давида, Георгія, Івана, Тихона.

Ось і настав повний місяць! Пам’ятаєте у Ліни Костенко: «Смуток зорям невимовний: ой, який тепер він повний! А як був молодиком, був худесеньким серпком!» Сьогодні 16-ий день місячного циклу, перехід від накопичення сил до активної їхньої трати. Для цього періоду характерними є надмірна відвертість і підвищена емоційна вразливість, тож не підвищуйте голос, не сперечайтесь, не нарікайте і не впадайте у відчай. Мине ця фаза, і все стане на свої місця. Місяць уповні – чудова нагода для проведення рекламних кампаній, промоакцій, об’єднання зусиль з однодумцями і партнерами. Сьогодні можете сміливо влаштовувати обід чи вечірку. В цей період надзвичайно активними є бактерії (саме тому в пору повного місяця не квасили капусту – м’якою буде). 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1887 році: +6,8; а найтеплішим у 1947 –  +36,3.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-