ПРООН надала Україні антитоксин проти ботулізму

ПРООН надала Україні антитоксин проти ботулізму

Укрінформ
Програма розвитку ООН надала Україні в рамках гуманітарної допомоги партію анатоксину проти ботулізму.

Про це на брифінгу сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"В Україну доставлено перших 25 курсів антитоксину проти ботулізму канадського виробника. Сироватка перекваліфікована ВООЗ, є безпечною та ефективною. Ми вдячні нашим партнерам з ПРООН, які відреагували на ситуацію і забезпечили антитоксин в якості гуманітарної допомоги", - сказала Супрун.

Як зазначив на брифінгу директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра, закуплений антитоксин протидіє семи різновидами ботулізму та може застосовуватися при лікуванні як дорослих так і дітей.

Він зазначив, що сироватка проти ботулізму виробляється лише кількома компаніями в світі, тому на процес закупівель потрібен був час. Поточна поставка дозволить сформувати базовий запас антитоксину для негайного лікування нових випадків у разі їх появи.

Читайте також: У червні хворих на кір побільшало вдвічі

В свою чергу Уляна Супрун зауважила, що Україна не закуповує сироватки російського виробництва через неможливість проконтролювати їх виробництво та відсутність реєстрації. Також вона повідомила, що закупівлі сироватки від ботулізму здійснюють місцеві бюджети.

Щоб запобігти новим випадкам захворювань на ботулізм в.о. міністра закликала українців не споживати продукти сумнівної якості.

Супрун також повідомила, що антитоксин буде надаватися регіонам за потребою при зверненні обласних департаментів охорони здоров'я до Міністерства.

Як повідомлялося, в Україні з початку року зареєстровано 76 випадків захворювання на ботулізм, вісім з них смертельні. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-