3 липня: народний календар і астровісник

3 липня: народний календар і астровісник

1084
Укрінформ
Сьогодні Мефодія-Перепелятника; лови білих перепілок і не перевантажуйся

Православна церква вшановує сьогодні память священномученика Мефодія, єпископа Патарського, який жив у 3-4 століттях у Малій Азії. Паства знала його як дуже благочестивого пастиря, непримиренного борця з єресями. Він залишив по собі чималу літературну спадщину. В 312 році єпископа стратили язичники.

На Мефодія полювали на перепілок, яких на цю пору аж кишіло в полях. Птахи були вже добре вгодовані й виглядали досить апетитно. Неймовірною вдачею було зловити цього дня білу перепілку. Вважалося, що щасливчику таланитиме до кінця життя. Нині перепілки перебувають під охороною Бернської та Боннської конвенцій, а також Директиви ЄС про захист диких птахів. Їхня популяція останнім часом суттєво зменшилася, зокрема і в степовій зоні нашої країни. Втім, українці з успіхом розводять цих маленьких куріпок у домашньому господарстві. М’ясо перепілок смачне й дієтичне, так само, як і яйця.

Цього дня примічали: якщо на Мефодія йде дощ, то він може йти з перервами сорок днів. Якщо п’явки бунтують, судомно звиваються, виповзають з води і присмоктуються до сухого місця – бути грозі. Упіймався на гачок в’юн – чекай дощу. Коли ж до пізньої ночі сюрчать коники (цвіркуни) – ранок буде тихий і сонячний.

Іменинники сьогодні Гліб, Андрій, Інна, Римма, Микола.

Сьогодні 10-ий місячний день. Місяць продовжує залишатися у непередбачуваному Скорпіоні, але символом дня є Водограй – пов’язаний з енергією, яка переповнює нас і який нагадує про духовну самостійність. День одкровень і пробудження інтуїції, сприятливий для будь-якої доброї справи, особливо для навчання, набуття знань, здачі іспитів. Будівництво, розпочате цього дня буде швидким і якісним. Хворі відчують поліпшення стану, біль, хоч на час, але полишить. Уникайте будь-якого перевантаження. Зачата цього дня дитина впродовж життя знаходитиметься під потужним захистом пращурів, роду і буде затятим мандрівником. Голодування протипоказане.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1892 році: +9; а найтеплішим у 1938 –  +34,4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-