29 червня: народний календар і астровісник

29 червня: народний календар і астровісник

1715
Ukrinform
Сьогодні Тихона; зозуля мандрикою вдавилася і «Дякую тобі…»

В Китаї сьогодні свято «Тянь-куан зце», присвячене Богові Неба. Все просто: понад мільярд мешканців Піднебесної вшановує Небеса. Свято пов’язане з місячним календарем (ним і донині послуговуються деякі народи) і завжди відзначається в шостий день шостого місячного циклу. Цього дня прийнято висловлювати подяки: звісно, в першу чергу небові, а також усім, хто поруч.

У нас сьогодні Тихона, єпископа Амафунтського. Вважається, що з цього часу перестає кувати зозуля, «бо мандрикою вдавилася». Чи знаєте ви, що то за штука така – мандрика? То такі коржики з сиру і тіста, одним словом – пухкі сирники. Мандрика – обрядова страва до свята апостолів Петра і Павла, яким закінчується Петрівка, але печуть їх і на Тихона. Згідно з народною легендою, якось святі Петро і Павло мандрували, а зозуля вкрала у них одного «мандрика». За це Бог покарав її – саме о цій порі вона перестає кувати. Існувало повір’я, що коли вона куватиме і після Тихона – це не до добра. «На тихого Тихона сонце тихо ходить», - казали наші пращурі й мали рацію: сучасні астрономи помітили, що до кінця червня Земля збавляє швидкість руху по орбіті у порівнянні з 1 січня. 

З іменинами вітайте Тихона, Єфрема, Михайла, Петра, Костянтина.

Сьогодні 6-ий місячний день. Приєднуймося до китайців й висловлюймо подяки! Не час нарікати на долю. Як писав поет, «Допоки мені рот не забили глиною, з нього лунатиме лише подяка». Іноді це вимагає від нас певною мірою зусилля (можна сказати – мужності), особливо на тлі реалій сучасного життя, але спробуймо. Обурення й невдоволення – це наче миттєва реакція піддослідної жабки на подразнення – ми тільки те й робимо, що «реагуємо», посмикуючи лапкою, а от доброзичливість і приязнь у відповідь на не надто ґречне поводження з нами долі – акт, гідний людини. Сьогодні дуже добре займатися будь-якою дихальною гімнастикою, ароматерапією, омолоджувальними процедурами. День, сприятливий для пошуку загублених речей, тварин, зниклих безвісти людей.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1902 році: +7,5; а найтеплішим у 1963 –  +34,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-