Зубко запевняє, що лічильник тепла у будинку здешевить платіжку на 30%

Зубко запевняє, що лічильник тепла у будинку здешевить платіжку на 30%

1551
Ukrinform
Мешканці будинків з встановленими лічильниками на тепло за “комуналку” платитимуть менше, адже постачальник вже не зможе перекладати на споживача необгрунтовані понаднормові втрати.

Про це заявив у своєму блозі в інтернет-виданні «Сегодня» віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

«Практика засвідчує, що за рахунок енергоефективних заходів громадянин може досягти значно менших комунальних платежів. Приміром, встановлення лічильника тепла та ІТП дозволяє знизити платежі домоволодіння за опалення на 30%, а це – близько 400 грн із кожної квартири щомісяця», - підкреслив Зубко.

За його словами, після встановлення лічильника споживач буде отримувати рахунки лише за реально спожиті ресурси. «Облік дозволить контролювати енергоспоживання, стимулюватиме до ощадливого використання тепла і води, енергоефективності. І так впливатиме на зменшення комунальних платежів», - наголосив він.

При цьому, зазначив віце-прем’єр, закон "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" покладає обов’язок встановлювати будинкові лічильники там, де вони відсутні, на оператора зовнішніх інженерних мереж – тобто постачальника теплової енергії або води. Той зобов’язаний встановити лічильники тепла впродовж року, а води – за два роки.

"Якщо він цього не зробить, на нього, а не на споживача, держава накладатиме штрафи. Причому, оскільки розмір внесків за встановлення, обслуговування та заміну лічильника встановлюватиме орган місцевого самоврядування, то оператор не зможе штучно завищувати вартість встановлення лічильника, так само як і в подальшому його обслуговування. У той же час власники (співвласники) будівлі мають право самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку", - підкреслив Зубко.

На зменшення рахунків за опалення удвічі і більше впливає також комплексна термомодернізація.

Віце-прем’єр переконує, що термін окупності таких інвестицій становить два-три роки, а надалі споживач матиме щомісяця і щороку відчутну економію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-