27 червня: народний календар і астровісник

27 червня: народний календар і астровісник

2471
Ukrinform
Сьогодні Мефодія: сім раз одмір, а раз утни.

Сьогодні святителя Мефодія, патріарха Константинопольського – великого поборника християнської віри і захисника ікон. Мефодій жив у ІХ столітті. Народився в заможній родині на Сицилії, рано залишив батьківську домівку й став ченцем. Святий пережив чотирьох імператорів, які були іконоборцями. За правління одного з них – імператора Феофіла – Мефодія було кинуто до глибокої ями, де він провів довгих сім років. До того його піддали тортурам, пошкодивши нижню щелепу – святий майже не міг їсти, лише пив воду. Але коли до влади прийшла блаженна цариця Феодора (вона була співправителькою при малолітньому імператорі Михаїлі ІІІ), Святого Мефодія було звільнено. Тоді ж у Константинополі було скликано Помісний Собор під головуванням Мефодія, на якому було поновлено шанування ікон та встановлено святкування перемоги Православ’я, яке здійснюють у першу неділю Великого посту і донині. 

Дощовий день на Мефодія обіцяє сім тижнів негоди. Також цього дня освячували новий одяг, аби він захищав власника від лихого ока і різних болячок. Святому Мефодію молилися від сильного зубного болю і різних хворобах ротової порожнини.

З іменинами вітайте Володимира, Миколу, Олександра, Павла, Мстислава, Георгія.

Що віщують небесні світила сьогодні, в 4-ий місячний день? По-перше, це день пасивності і вибору, один із перших не надто сприятливих днів місячного циклу. По-друге, Місяць продовжує залишатись у Леві, а планета вівторка – Марс, а це, в свою чергу, є свідченням того, що все ж таки дещиця активності та войовничості в ньому присутня. Непоганий день для планування і для ухвалення важливих рішень. Але перед тим треба «сім разів відміряти» і лише після того – «відрізати». Якщо напередодні насняться сплутані нитки або волосся – від запланованого ліпше відмовитися. День, що дає можливість виходу на коріння Роду й отримання захисту еґреґора. Позитивний для вирішення фінансових питань і негативний для судових справ, звернення в різні інстанції. Концентруйтеся на сім’ї, роді, традиціях.

 Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1929 році: +7,8; а найтеплішим у 1961 –  +32,7.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-