Хроніки війни більшовиків з українським народом: Історики представили книгу про Голодомор

Хроніки війни більшовиків з українським народом: Історики представили книгу про Голодомор

1321
Укрінформ
Представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області Сергій Бутко та співробітник цього інституту Сергій Горобець презентували свою книгу "Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину".

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Книга базується на достовірних фактах, що розкривають чимало замовчуваних сторінок української історії. На прикладах сіл Чернігівського та сусідніх із ним районів ми намагалися змалювати ситуацію, характерну для сільської місцевості України в 1932-1933-х роках, а також портрети виконавців жорстокого злочину", - сказав Бутко.

За його словами, з нової книги можна дізнатися про знущання радянського апарату над селянами, поведінку місцевого комуністичного активу, "правосуддя" комуністів, спротив населення злочинній політиці, інші факти з історії Чернігівщини.

Автори видання акцентували, що при його підготовці користувалися матеріалами Державного архіву Чернігівської області. Особливо цікавими для дослідження виявилися секретні зведення, які чекісти писали партійному керівництву про проведену роботу - з датами, прізвищами й іншими подробицями, а також спогади людей про минулі часи.

"Хроніки війни більшовиків..." Бутка і Горобця номіновано на обласну премію імені Михайла Коцюбинського.

Повний текст книги

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-