20 червня: народний календар і астровісник

20 червня: народний календар і астровісник

1827
Укрінформ
Святий Федот тепло дає – жито в золото веде.

Сьогодні мученика Феодота Анкірського, а з ним ще семи дів. Феодот жив на межі ІІІ–ІV століть в місті Анкірі. Тримав невеличкий готель, був у шлюбі та ревно сповідував християнство. Але за часів імператора Діоклетіана почались гоніння на християн. До Анкіри прибув жорстокий правитель Феотекн. Чимало віруючих, залишивши власне майно, мусили тікати з міста. На тих, хто залишився, влаштовувалися справжні полювання. Святий Феодот переховував у власному готелі втікачів, відвідував ув’язнених. Коли в місті були зруйновані або сплюндровані всі церкви – Святу Літургію здійснювали в будинку Феодота. На ту пору смерть за Христа прийняли сім молодих жінок-християнок. Жінок піддали тортурам, а потім утопили в місцевій водоймі. І ось їхні душі почали являтися Феодоту й просити, аби він дістав їхні тіла з дна озера й захоронив за християнським обрядом. Дивним чином вітер розігнав хвилі озера й Феодот разом з іншими віруючими зміг забрати тіла мучениць, а згодом і поховати їх. Цей вчинок став останньої краплею – на святого донесли правителю і той наказав схопити і вбити Феодора.  

В народі вважали, що на Федота-Стражника вже можна купатися в річках та озерах. Начебто святий сидів з серпом біля водойми й варто лише було русалці підплисти близько до берега, як він хапав її й серпом відтинав (ні-ні, не голову!) волосся. А в волоссі й криється русалчина сила. Річні діви дуже боялися Федота, тому намагалися триматися подалі від берега, на глибині. Цього дня підмічали: «Святий Федот тепло дає – жито в золото веде; святий Федот на дощ поведе – колос тонким буде».

Іменинники сьогодні Федір, Олександр, Олексій,Валентин, Веніамін, Віктор.

Ось вже й 26-ий місячний день. Місяць у Тільці, планета вівторка – Марс. За ведичними традиціями – день посту Екадаші. Місяць продовжує залишатися без курсу. Дуже несприятливий день, сповнений конфліктних ситуацій. Утримайтесь від активних дій, економте енергію, сили, час. Не станьте статистом у чужій постановці – згодом буде соромно за свою участь. Невігластву протиставте тверезу оцінку як себе, так і оточуючих. Жодних починань, якщо не хочете мати замість ясної перспективи глухий кут. Не варто робити важливі покупки. А ось для адвокатів день може видатись досить вдалим.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1978 році – +6,1, а найтеплішим у 1975 –  +32,8.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-