Владу просять провести референдум про вступ України до НАТО

Владу просять провести референдум про вступ України до НАТО

1575
Ukrinform
Всеукраїнський форум "Українська альтернатива", "За Україну в НАТО", Громадська ліга "Україна - НАТО", партія "Патріот" вважають за необхідне провести референдум щодо вступу України в НАТО.

Про це йдеться у колективному зверненні громадських та політичних організацій до Президента Петра Порошенка, Голови Верховної Ради Андрія Парубія, Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, оприлюдненому під час круглого столу в Укрінформі.

"Громадські і політичні організації, які представлені учасниками "круглого столу", вважають, що нагальним завданням є необхідність підготовки та проведення загальноукраїнського референдуму щодо необхідності вступу країни до НАТО", - йдеться у зверненні.

На думку його авторів, такий референдум повинен посилити легітимізацію рішення Верховної Ради та унеможливити "хитання" щодо реалізації стратегічного курсу, "позбавити Кремль аргументів на кшталт нав'язування українцям свого імперсько-колоніального вибору", посилити переговорну позицію української сторони з НАТО.

"Ми сьогодні звертаємось до українського народу з закликом, що в час існуючих для України загроз саме колективна безпека, створена демократичними європейськими і північноамериканськими країнами, є найефективнішою і здатна бути разом з нашою патріотичною відданістю Україні і жертовною працею заради її майбутнього, і реальною гарантією життя нації і держави", - наголосив голова партії "Патріот" Микола Голомша.

Учасники заходу також зазначили, що для імплементації рішення парламенту щодо курсу країни в НАТО необхідний і відповідний Указ Президента.

Як підкреслив народний депутат України попередніх скликань Іван Заєць, реалізація курсу в НАТО є стратегічною метою, "але ми побоюємось, щоб не було зупинки після цього рішення".

Звернення до керівників держави підписали співголова ГО Всеукраїнський Форум "Українська альтернатива" Гергій Філіпчук, перший заступник голови ГО "За Україну в НАТО" Іван Заєць, голова Громадської ліги "Україна - НАТО" Сергій Джердж, голова партії "Патріот" Микола Голомша.

Організатор "круглого столу" на тему "НАТО і національна безпека України: минуле, сьогодення і майбутнє" - товариство "Просвіта".

Як повідомлялося, 8 червня Верховна Рада ухвалила закон, в якому законодавчо закріпила курс України на членство в НАТО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>