Розенко пообіцяв жорстку відповідь тим, хто вигадує борги субсидіантам

Розенко пообіцяв жорстку відповідь тим, хто вигадує борги субсидіантам

Укрінформ
Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко на селекторній нараді у четвер дав доручення головам ОДА жорстко реагувати на випадки безпідставного нарахування боргу за житлово-комунальні послуги підприємствами-постачальниками послуг отримувачам субсидій.

Про це інформує прес-служба Павла Розенка.

«Хочу звернути увагу на ті факти, коли постачальники послуг починають вигадувати якісь борги людям, котрі отримують субсидії, перед постачальниками послуг. Жодних підстав у підприємств включати якісь борги по субсидіях у платіжки громадянам немає - це шахрайство, це порушення чинного законодавства. Прошу глав ОДА особисто звернути на це увагу. Якщо такі ситуації будуть, реакція обласної влади має бути жорсткою. Також прошу негайно інформувати і Кабмін, і звертатися безпосередньо до НКРЕКП, щоб відповідна реакція від регулятора, який здійснює нагляд за діяльністю цих організацій і виконанням ними умов ліцензій, також була», - підкреслив Розенко.

Раніше у Мінсоцполітики повідомили, що несплата обов'язкового платежу в разі наявності зекономленої субсидії не є підставою для нарахування боргу. Якщо сім'я використала зекономлену у попередньому місяці субсидію у рахунок наступного комунального платежу, тобто скористалася так званою «переплатою» і не сплатила рахунок за опалення, водопостачання чи електроенергію, в тому числі обов'язковий платіж, це не може трактуватися постачальниками послуг як заборгованість з оплати комунальних послуг.

Постачальники комунальних послуг не мають права «ігнорувати» переплату і вимагати в людей оплачувати послуги в повному обсязі, при цьому шантажуючи відключити опалення чи «відрізати газ».  У такому випадку особа має право вимагати помісячної роздруківки з наступною інформацією: яка її соціальна норма, скільки газу, води, тепла, світла фактично вона спожила, скільки сплатила і скільки зекономила. На основі цих даних можна визначити правомірність виставлення заборгованості та причин її виникнення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-