На боротьбу з домашніми тиранами стануть

На боротьбу з домашніми тиранами стануть "летючі" наряди поліції

Укрінформ
В Україні з понеділка розпочали роботу пілотні мобільні групи поліції з протидії домашньому насильству під назвою «Поліцейська мережа протидії домашньому насильству».

Про це на брифінгу заявила заступник міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Домашнє насильство - це злочин. На жаль, наразі можна почути фразу, що домашнє насильство - це сміття, яке ми не виносимо з дому, але чи не настав той час, коли ми маємо об'єднати всі наші зусилля, щоб почати належним чином на ці випадки реагувати і відкрито про це говорити, створювати умови, щоб постраждалі від домашнього насильства змогли отримати належний захист і реабілітацію? Саме тому ми сьогодні запускаємо пілотний проект мобільних груп поліції з протидії домашньому насильству. Ми хочемо зробити так, щоб вчасне виявлення випадків домашнього насильства стало апріорі дієвим, для того, щоб починаючи від диспетчера в 102 і закінчуючи патрульною поліцією, соціальними співробітниками, всі мали чіткий алгоритм взаємодії між собою для забезпечення безпеки постраждалого», - сказала Дєєва.

Як поінформувала заступник міністра внутрішніх справ, для цих груп були відібрані поліцейські, які пройшли спеціалізовану підготовку. Вони відсьогодні починають роботу в трьох пілотних областях: Київ (Дарницький район), Одеса (Малиновський район) і Сєвєродонецьк Луганської області.

За її словами, при підготовці цих мобільних груп вивчався досвід зарубіжних партнерів. Поліцейські цих пілотних мобільних груп надаватимуть постраждалим гендерно чутливі послуги, а також будуть виявляти випадки домашнього насильства, реагувати на них, і за необхідності перенаправляти потерпілих громадян, зокрема і дітей, до необхідних структур - медпрацівників, служб соцзахисту тощо.

Як повідомив заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції управління превенції Департаменту превентивної діяльності НПУ Василь Богдан, раніше був напрацьований спеціальний алгоритм дій безпосередньо для цих мобільних груп для того, щоб вони могли належним чином реагувати на випадки домашнього насильства. Він додав, що також проводяться навчання диспетчерів  у 102 щодо якнайбільш якісного і якнайшвидшого кваліфікування правопорушень, щоб належним чином визначити саме випадок домашнього насильства.

«Результати цього пілотного проекту ми надамо вже в жовтні цього року. Після цього ми проведемо аналіз ефективності програми і будемо масштабувати цей проект на всю Україну (до середини 2018 року - ред.). Ми хочемо, щоб кожна область була готова до того, щоб належним чином реагувати і надавати належний захист цим потерпілим. Я закликаю не бути байдужими, знати, що МВС готове до співпраці і сподіваємося, що ми дійсно надамо захист нашим громадянам», - резюмувала Дєєва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-