12 червня: народний календар і астровісник

12 червня: народний календар і астровісник

2515
Ukrinform
Хто в Петрівку сіна не косить, той зимою і в собак їсти просить.

Початок Петрівки завжди припадає на перший після трійчанського тижня понеділок. Загалом це не дуже суворий піст і присвячений він двом первоверховним апостолам: Петру і Павлу, пам’ять яких звершується 12 липня. З понеділком, тобто першим днем посту, збігаються цікаві народні обрядодії – розигри (на Вінничині – розгари, розори, на Кіровоградщині – дядини). Їх відзначали лише заміжні жінки. Кожна етнографічна зона мала свої відмінності у відзначанні розигрів. Це переважно жартівливо-сатиричні дійства чи сценки. На Полтавщині жінки, зготувавши обід, потайки від чоловіків несли його в сад і, поївши, покрикували: «Га-га-га!» Це означало, що вони в такий спосіб гонять «до Бога шуліку, котрий мусить передати їхнє прохання, аби Всевишній продовжив вік інтимного життя». На Вінниччині ця обрядодія мала зовсім інший зміст: «гонити шуляка» для того, щоб «він не хапав курчат». На Поділлі в перший день Петрівки жінки, в котрих народжувалися неживі немовлята або ж помирали нехрещеними, сходилися на цвинтар і справляли «обід для дітей». Вважалося, що в цей час літають над цвинтарем їхні душі і «просять хреста». Обрядодія так і називалася – «справляти дітям весілля». А ще в цей день наші далекі пращури хоронили солом’яну ляльку у вигляді чоловіка, яка називалася Кострубоньком.

Петрівськими розиграми завершувалися трійчанські обрядові дії. Усі вони так чи інакше пов’язані з природою – біологічним переходом від весни до літа. Під час Петрівки виконувалися спеціальні петрівчанські пісні (петрівочки). З Петрівкою пов’язано чимало прислів’їв і приказок: «У Петрівку день як рік»,  «Захотілось йому в Петрівку льоду (або ще: мерзлого; печеної криги), «У Петрівку мухи роблять на панів, а в Спасівку (19 серпня) на себе».

Іменинники сьогодні Василь та Ісак.

Сьогодні 19-ий місячний день. Енергетика доби важка і несприятлива. Ліпше провести цей день наодинці, присвятивши очищенню душі та совісті. Комунікацію бажано звести до мінімуму. Піддайте аналізу власні вчинки і слова, зробіть ревізію підсвідомих бажань. Ідеї та віяння, які виникатимуть сьогодні, радше за все будуть оманливими, фейковими – темні сили невтомно вестимуть проти нас свою гібридну війну. Наша справа  не піддаватися, а боротися. День тісно пов’язаний з творчістю: павук, символ сьогоднішнього дня – творець, самітник, котрому під силу справжні осяяння, але, скоріше за все, за власну гординю він буде покараний долею… Уникайте перевантаження, не сваріться. Утримайтеся і від статевих контактів – секс у цю місячну добу надзвичайно виснажливий. А ось стрижка волосся, якщо й не подовжить вам життя, то підніме настрій – це точно.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1950 році – +5,2, а найтеплішим у 1946 -  +33,3. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>