НСЖУ вимагає парламентських слухань з питань безпеки журналістів

НСЖУ вимагає парламентських слухань з питань безпеки журналістів

Укрінформ
Національна спілка журналістів вимагає проведення парламентських слухань з питань безпеки працівників ЗМІ та стану свободи слова в Україні. 

Про це заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко, підтримуючи вимогу Президента України Петра Порошенка щодо публічного звіту правоохоронних органів у справі розслідування вбивства Павла Шеремета, інформує прес-служба НСЖУ.

За словами керівника НСЖУ, зараз немає відчутного прогресу у розслідуваннях злочинів, скоєних проти журналістів. Тому Спілка вимагає публічного звіту влади і органів слідства.

"Не розкриті злочини, скоєні проти журналістів у часи Майдану. Хоча минуло вже понад 3 роки – досі жоден кривдник журналістів належно не покараний. Немає прогресу у розслідуванні злочинів, що сталися вже за нової влади - вбивства Павла Шеремета, підпалів автомобілів журналістів у Дніпропетровській області, відкритих нападів на редакції", - наголосив Томіленко. 

Він нагадав, що під час виконання своїх обов’язків журналісти стають жертвами злочинів на територіях, які охоплені військовими діями. "Але навіть у мирних містах працівники ЗМІ піддаються диким випадкам фізичної агресії. На жаль, ми не бачимо адекватної реакції влади, чесного намагання знайти і покарати винних, щоб упередити подібні злочини проти журналістів у майбутньому. Тому, як найбільша журналістська організація України, ми ставимо за мету домогтися публічного звіту влади і слідства на парламентських слуханнях. Для Спілки дуже важливо здобути прецеденти покарання винних", - сказав голова НСЖУ.

Як зазначається у повідомленні, НСЖУ зі свого боку готова долучити до організації і проведення парламентських слухань міжнародних партнерів – Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів, офіс Представника ОБСЄ зі свободи медіа, офіс Верховного комісара ООН з прав людини та ЮНЕСКО.

Повідомляється також, що системна боротьба з безкарністю є одним із ключових статутних завдань Спілки, яке на засіданні правління НСЖУ було включено до пріоритетів роботи на найближчі 1,5 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-