Соцмережі поки програють війну з "постами ненависті", та є прогрес

Соцмережі поки програють війну з "постами ненависті", та є прогрес

Дослідження
697
Ukrinform
Соцмережі Facebook і Twitter, а також YouTube у Європі не можуть упоратись з завданням видалення протягом 24 годин постів, що розпалюють ненависть.

Про це повідомляє DW з посиланням на видання Die Welt.

Як зазначається у спеціальній доповіді Єврокомісії, загалом із соцмереж видаляється шість таких постів з десяти. Протягом доби - тільки кожен другий пост, ще 20 відсотків - протягом 48 годин, 15 відсотків залишаються опублікованими близько тижня, а 13 відсотків - ще довше.

За даними ЄК, Facebook видаляє приблизно дві третини постів, щодо яких надішли скарги, Twitter - 37,5 відсотка, YouTube - 66 відсотків. Водночас у грудні 2016 року ці показники у соцмереж були значно нижчими, як і швидкість реакції на такі публікації, йдеться у доповіді.

Брюссель зафіксував прогрес соцмереж у цьому напрямку, але також вказав на недоліки - зокрема на те, що Facebook не повідомляє скаржникам на пости користувачів про свої дії і не пояснює свого рішення у тому випадку, якщо не видаляє публікацію.

Серед постів, що розпалюють ненависть, по 18,1 відсотка припадають на ксенофобські та ісламофобські висловлювання, 16,3 відсотка стосуються етнічного походження, у 12,9 відсотка згадується сексуальна орієнтація, у 9,2 відсотка - національність.

Далі йдуть пости, які містять антисемітські і расистські висловлювання (8,9 і 8,8 відсотка відповідно), а також розпалювання ненависті за ознакою релігії (4,7 відсотка) або статі (2,9 відсотка).

Єврокомісія досліджувала поведінку інтернет-компаній в 24-х країнах Європи в період з березня по травень 2017 року на прикладі понад 1,5 тисячі випадків.

Як відомо, рік тому Єврокомісія і Facebook, Twitter, YouTube та Microsoft узгодили кодекс поведінки, який передбачає боротьбу з розпалюванням ненависті і коментарями, які пропагандують тероризм. Єврокомісар з питань юстиції Вера Юрова тоді заявила про необхідність проводити перевірку підозрілих публікацій протягом 24 годин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-