1 червня: народний календар і астровісник

1 червня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Червень літо зарум’янив; просто літо, просто літо!

Зовсім непомітно аскетичні брейгелівські пейзажі зими змінилися імпресіоністичною аквареллю весни і ось, на порозі літо – з його притлумленою пилом зеленню, сонною спекою сієсти і просто нестримним бажанням до «солодкого нічогонероблення». Стрімкокрилі різкі стрижі вже креслять у небі формулу літа, але навряд чи ми зможемо її розв’язати. Та чи й треба? «…Хміліє місяць, пахнуть квіти. І залишає світ журба, і покидає світ журба – це просто літо, просто літо!», як співала відома українська співачка у далеких 90-их.

У давнину червень називали «ґедзем», «бідзнем» чи «бевзнем», позаяк під цю пору з’являються надокучливі ґедзі та сліпаки, які дошкуляють худобі. Іноді червень називали «гнильцем» – у цей час настає пора сінокосів та зливних дощів, а від того сіно нерідко гнило. Співзвучними українській мові є назви місяців і в деяких інших слов’янських народів. У білорусів – «червень», у поляків – «червєц», у чехів – «чєрвєн». У творах наших класиків зустрічаємо й назву «іюнь», що походить від імені давньоримської богині Юнони, котра була покровителькою подружнього життя.

Іменинники сьогодні Іван, Володимир, Дмитро, Костянтин, Олександр. 

Сьогодні 8-ий місячний день, символом якого є Фенікс. Енергія цього дня спрямована всередину. Надзвичайно сприятливий час для глибинних змін, а для цього треба відмовитись від усіх попередніх надбань і здобутків, якими б чудовими вони не були. Чи легко це? Мабуть що ні, адже боротися з самообманом набагато важче, ніж із видимим ворогом. Задля нової шкіри змія змінює стару, а Алісі довелося стати зовсім маленькою, щоб потрапити в Країну Чудес. Егоїстичне пожадливе «я» прагне до експансії, тому варто навчитися гамувати його – тоді можна побачити приголомшливу розмаїтість світу, почути інших людей і зрозуміти, що ти – при всій своїй безперечній унікальності, зовсім не пуп землі. Восьмий місячний день позначається активністю, але без суєти.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1904 році: +4,1; а найтеплішим у 1946 -  +30,8.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-