Політична еліта не до кінця розуміє роль комунікації – радник Стеця

Політична еліта не до кінця розуміє роль комунікації – радник Стеця

2758
Укрінформ
Ситуація в сфері комунікацій за останні три роки суттєво змінилася, з'явилося певне розуміння її ролі, але проблеми ще є.

На цьому наголосила радник міністра інформаційної політики України Аліна Фролова на конференції "Зміна парадигми в урядових комунікаціях", організованої Консультативною місією ЄС в Україні (КМЕС), повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Мені дуже хочеться осучаснити державу, осучаснити її комунікаційну складову. Але ті проблеми, які я бачу як бізнесмен усередині країни, за три роки змінилися. Якщо раніше головною була проблема сприйняття комунікацій особливо політичними лідерами, то зараз цього немає. Всі, і  Президент, Прем'єр-міністр, всі міністерства говорять, усі. Чи до кінця розуміє наша політична еліта роль комунікації, то думаю, що ні", - сказала Фролова.

На її думку, комунікація - це у першу чергу не піар, а прийняття рішення. Тому, коли влада ухвалила те чи інше рішення, варто звернутися до професійних комунікаторів та роз'яснити за їх допомогою свій крок.

Фролова також звернула увагу на роль прес-релізів під час процесу комунікацій влади з громадянами. "Дуже важливо, щоб на сайтах міністерств були прес-релізи, це важливо з точки зору звітності перед органами, які перевіряють, але хто читає прес-релізи? Їх навіть журналісти не читають, бо це не цікаво", - наголосила радник міністра.

На її переконання, варто розуміти, що функція комунікатора - це організація контакту людини, яка ухвалює рішення, із суспільством. А робити це треба професійно, серйозно, щоб люди розуміли, що йдеться про серйозні та важливі речі.

Також Фролова вважає, що влада мала б пояснити суспільству необхідність заборони російських соціальних мереж, перш ніж ухвалила це рішення.

"...Ніхто не пояснював, що це рішення (про заборону російських соцмереж — ред.) буде прийняте, ніхто не пояснював, чому воно буде прийняте і це величезний мінус усієї нашої влади. Але суспільство отримало це рішення", - сказала Фролова.

Вона переконана в тому, що підтримка заборони соцмереж країни-агресора була б більшою, якби перед ухваленням цього рішення відбувся правильний  процес комунікації між владою та народом з цього приводу.

Функція комунікацій, наголосила Фролова, якраз полягає у попередженні про прийняття рішення,  тлумаченні його до моменту ухвалення, організації взаємодії з експертами, повідомленні про  момент прийняття рішення. Вона додала, що прес-релізи є важливими у цьому процесі, але зараз їх пишуть нецікаво, тому навіть журналісти не завжди звертають на них увагу. "Треба змінювати мову спілкування влади і народу, треба розуміти, що мова комунікацій має бути зрозумілою не тільки для влади, а й для суспільства", - резюмувала Фролова. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-