Реформаторам завжди важче, ніж популістам – Міклош

Реформаторам завжди важче, ніж популістам – Міклош

888
Укрінформ
Ефективна комунікація є одним із трьох найважливіших чинників успішності проведення реформ.

Про це заявив голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош, виступаючи на конференції "Зміна парадигми в урядових комунікаціях", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Зазвичай кажуть, що є три основні передумови успіху реформ, переважно економічних, але не тільки, - це лідерство, відповідальність та комунікація", - сказав він.

Міклош підкреслив, що реформи завжди означають зміни, а люди від природи в усьому світі, не лише в Україні, бояться будь-яких змін. У зв'язку з цим, за його словами, урядові комунікації повинні спрямовуватися на те, щоб переконувати людей у необхідності проведення тих чи інших реформ, та в тому, що ці зміни на краще.

"Зараз у нас дуже цікава та складна ситуація не лише в Україні, а в усьому світі. В усьому світі ситуація змінюється, ми бачимо нову загрозу нового популізму, нової демагогії... Ця нова форма популізму пов'язана зі складною економічною ситуацією, а складна економічна ситуація пов'язана з браком реформ у багатьох країнах, що викликає заборгованість і далі замкнений цикл використання популізму", - зазначив він.

Міклош наголосив, що історія знає багато прикладів використання комунікації й медіа для "успішної продажі поганих речей", зокрема, тактика та стратегія Геббельса.

Разом з тим голова групи радників наголосив, що для того, щоб бути успішними в комунікуванні щодо реформ, потрібно також не лише наводити аргументи й раціональні докази, але також і впливати на почуття людей.

"Коли ми говоримо про комунікацію,  дуже важлива річ, яка часто відсутня у них, це - емоції, тому що для людей раціональне мислення набагато слабкіше за емоції. Ті, хто зловживають страхами людей, вони атакують емоції, а емоції дуже сильні. Якщо ми намагаємося комунікувати реформи лише розповідаючи, наводячи аргументи, факти, цифри, використовуючи саме раціональні аргументи, ми слабкі. Ми маємо також боротися і за емоції", - відзначив Міклош і додав: "Позиція реформаторів полягає в тому, що кожного разу вам складніше, ніж популістам. Тому що популісти граються з природними страхами людей, з прагненням людей уникати ризику у проведенні реформ".

Фото: Слово і Діло

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-