Мовні квоти залишать поза законом

Мовні квоти залишать поза законом "Інтер" і ТРК "Україна" - радник Стеця

1699
Укрінформ
Відразу два українських телеканали - "Інтер" та ТРК "Україна" - лишаються поза правовим полем із ухваленням закону про частку україномовного контенту на загальнонаціональних телеканалах в обсязі 75%.

Про це сказав радник міністра інформаційної політики України, народний депутат Олександр Бригинець під час виступу на міжнародній конференції "Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни", повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Ми прийняли закон, який встановлює квоту української мови 75% на центральному телебаченні і 50% - на регіональному. Як на мене, це досить компромісний законопроект, зважаючи на ту ситуацію, яка сьогодні склалася в нашій країні. В режимі цього закону працюватиме більшість телеканалів за виключенням "Інтера" та ТРК "України"", - сказав Бригинець.

Він також зазначив, що цей закон завдаватиме трохи клопоту телеканалам, проте телебачення стане назагал більш україномовним.

Як повідомляв Укрінформ, 23 травня Верховна Рада ухвалила закон, що встановлює обов’язкову частку україномовного контенту на загальнонаціональних телеканалах в обсязі 75%.

Згідно із законом, передачі, фільми й новини, виконані українською мовою, мають становити не менш ніж 75% загальної тривалості передач і фільмів у кожному із проміжків часу між 07:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00.

Телерадіокомпанії місцевої категорії мовлення повинні транслювати не менш ніж 50% ефіру українською мовою.

За невиконання вимог телерадіокомпанія сплачуватиме штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

Закон набуде чинності через чотири місяці від дня його опублікування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-