Сьогодні світ згадує жертв СНІДу - 21.05.2017 11:45 — Новини Укрінформ
Сьогодні світ згадує жертв СНІДу

Сьогодні світ згадує жертв СНІДу

1375
Ukrinform
Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу відзначається в третю неділю травня з 1983 року в пам’ять про померлих від цієї хвороби і для надання допомоги ВІЛ-інфікованим. 

У 2017 році цей день припадає на 21 травня.

Традиція вшанування пам’яті померлих від СНІДу була започаткована в американському місті Сан-Франциско, тоді ж була запропонована й символіка антиснідового руху: червона стрічка, прикріплена до одягу. 

На сьогодні з ВІЛ-інфекцією у світі живе понад 60 мільйонів людей, а жертвами СНІДу вже стали понад 20 мільйонів.

Перші випадки ВІЛ-інфікування серед громадян України були зареєстровані в 1987 році. З того часу в нашій країні від СНІДу померло вже близько 40 тис. людей. Наразі найбільш уражені ВІЛ-інфекцією регіони - це Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська і Одеська області, а також Київ. Більшість випадків інфікування ВІЛ сьогодні реєструється у молодих людей від 15 до 30 років. 

За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе близько 300 тисяч людей, і лише кожен другий знає про свій діагноз. Станом на квітень 2017 року на обліку знаходиться 135 404 ВІЛ-позитивних пацієнти.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту – назва патологічного стану, наслідком якого може стати цілий спектр хвороб. Вірус, а точніше віруси, які спричиняють СНІД, схильні до мутації. Після ураження вірусом здорових клітин, хвороби, які зазвичай стримуються здоровою імунною системою, атакують тіло.

Як повідомляв Укрінформ, голова координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, Дмитро Шерембей заявив, що за останні 4 роки смертність від ВІЛ/СНІД в Україні знизилася на 11 відсотків. В 2015 році антиретровірусну терапію отримувало понад 60 тисяч людей, зараз ця цифра становить майже 80 тисяч.

За словами заступника міністра охорони здоров'я Оксани Сивак, торік державне фінансування програми протидії ВІЛ/СНІДу було збільшено на 133 відсотки, що дозволить охопити лікуванням до 101 тисячі ВІЛ-позитивних пацієнтів. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>