Гройсман закликав українців пам'ятати, якою ціною далася свобода

Гройсман закликав українців пам'ятати, якою ціною далася свобода

Укрінформ
Українці повинні вивчати та знати свою історію, щоб усвідомити, якою ціною нам дісталася свобода та незалежність. Цю ціну ми платимо й зараз, виборюючи свободу своїх співгромадян, які зазнали політичних переслідувань у Росії та Криму.

Про це йдеться у зверненні Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана у зв'язку із  Дня пам'яті жертв політичних репресій. 

"Сьогодні вся Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій: до меморіальних комплексів і пам'ятників у багатьох населених пунктах держави наші співвітчизники несуть квіти. Ми схиляємо голови, віддаючи шану тим, хто загинув чи постраждав від тоталітарного режиму за свою свободу, національність, віру, політичні переконання та громадянську позицію. Повний масштаб кількості жертв репресій і переслідувань у часи СРСР є  величезним. Ми уважно вивчаємо ці драматичні сторінки історії нашої країни і долучаємо до цього наступні покоління, щоб вони усвідомлювали, якою важкою ціною нам далася свобода і незалежність, право жити у демократичній та європейській країні", - наголосив Гройсман у зверненні.

Прем'єр-міністр зазначив, що зараз репресій та гонінь зазнають наші співгромадяни в Криму - за національними, релігійними, мовними ознаками та політичними переконаннями. За сфабрикованими звинуванченнями в російських місцях позбавлення волі перебувають понад 30 громадян України. І ця цифра може бути більшою.

"Буквально кілька днів тому - 18 травня - ми вшановували пам'ять жертв депортації 1944 року з Криму, коли сталінський режим депортував із Батьківщини близько 200 тис. осіб кримськотатарської національності, а також інших корінних мешканців півострова. На наших очах в окупованому Криму розгортається новий маховик політичних репресій проти громадян України: зазнають переслідування українські та кримськотатарські активісти, забороняються мирні зібрання, людей викрадають на вулицях, переслідують за етно-конфесійними та мовно-культурними ознаками, кидають за грати за сфабрикованими звинуваченнями. У казематах Росії та Криму за «липовими» справами перебувають понад 30 громадян України, однак ці списки навряд чи є повними", - підкреслив Прем'єр.

Незважаючи на зусилля уряду України та правозахисних організацій всьго світу, російський режим вигадує нові перепони для правового та дипломатичного розв'язання цієї проблеми.

Втім, Україна не повинна полишати зусиль щодо визволення в'язнів сумління

"Переконаний, що ми повинні вселяти надію, оптимізм і підтримку в душі і серця наших співвітчизників - в'язнів сумління, які, перебуваючи в російських в'язницях і таборах, у нелюдських умовах щодня борються за нашу свободу та демократичну країну. Вся Україна схиляє голову перед їх мужністю та знає героїв поіменно. І настане той день, коли всі вони повернуться на Батьківщину. Повернуться переможцями", - підсумував Гройсман.

Фото: Володимир Гройсман, Фейсбук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-