За

За "безкоштовну" медицину радянського гатунку українці платять тричі – МОЗ

Відео
Укрінформ
Українці сплачують за "безкоштовну" медицину - у вигляді податків та "вдячностей" лікарям, але у випадку захворювання не отримують належне лікування.

Про це в ефірі UMN розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми платимо два рази, а іноді і три рази: з податків - це раз, друге - це неформальний платіж лікарю, третє - коли ми вважаємо нижче своєї гідності це робити, то ми йдемо у приватну медицину і платимо там. Наприклад, дитина лікується у приватного лікаря, але кошти бюджетні прописані на поліклініку і фінансують поліклініку", - сказав Ковтонюк.

Так, за словами заступника міністра, щорічно 640 тисяч українських сімей вимушені продавати майно або позичати гроші на лікування. В той же час, кожна українська родина в рік робить внесок через сплату податків в фінасування державної медицини у розмірі 4580 грн (дані 2016 року). Загалом внесок 640 тисяч сімей в державний бюджет на медичну сферу складає 3 мільярди гривень.

"Ми звернулися в приватні страхові компанії і спитали, скільки медичних послуг вони змогли б покрити, і яким було б покриття, якби родина застрахувалася на 4 тисячі грн. Цифру менш ніж 100 тисяч грн жодна страхова компанія нам не назвала. Українці, коли проходять державну медицину, не відчувають цих ста тисяч. Де-факто ми внески робимо, але цього не відчуваємо. Це говорить про те, що кошти в принципі є, але радянська система кудись їх поглинає, і ми ще платимо лікарю в кишеню, бо дійсно йому потрібно на щось жити", - зауважив Ковтонюк.

Заступник міністра наголосив, що зміни в системі охорони здоров'я разом із змінами в економічній моделі провели всі країни колишнього Радянського союзу ще в 1990-х, крім України.

Згідно із запропонованими урядом змінами системи фінансування медичної сфери в Україні (законопроекти №6327, 6328, 6329, 6347) реформа передбачає чіткий розподіл відповідальності між громадянином, громадою та державою.

Так, законопроектом № 6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" пропонується, що держава покриває фінансові витрати на гарантований пакет медичних послуг для кожного громадянина.

За словами заступника міністра, Кабмін кожного року у вересні буде затверджувати гарантований перелік медпослуг, які фінансуються з державного бюджету. Гарантованими є медичні послуги та лікарські засоби на рівні первинної (сімейні лікарі, терапевти, педіатри) та екстреної, а також паліативної медичної допомоги.

Частково будуть оплачуватись послуги на вторинному та третинному рівнях (при цьому компонент медичної допомоги навіть на цих рівнях завжди буде оплачуватись державою).

Оплата медичних послуг та лікарських засобів державою буде здійснюватися через механізм державного солідарного медичного страхування, який буде реалізовуватись за рахунок коштів державного бюджету.

Законопроект не передбачає жодних додаткових страхових внесків від роботодавців або додаткового податкового навантаження для забезпечення функціонування системи страхування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-