У Києві нагородили переможців Міжнародного конкурсу з української мови

У Києві нагородили переможців Міжнародного конкурсу з української мови

8594
Укрінформ
У Києві 16 травня нагородили переможців XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, церемонія нагородження переможців відбулася в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка.

Привітання переможцям від Президента України Петра Порошенко передав заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

"Українська мова виступає могутнім чинником самовизначення нації, основою затвердження та розвитку Української держави. Рідною мовою промовляв дух свободи нашого народу і під час Революції Гідності, коли він відстоював своє право на європейське майбутнє, і нині, коли мужньо виборює незалежність своєї країни від російського агресора. Сьогодні кожен з нас відчуває особисту відповідальність за долю Батьківщини", - зазначив Порошенко у привітанні. 

Переможці конкурсу, які посіли перші місця, також отримуватимуть президентську стипендію.

Крім того, цього року кілька десятків найкращих учнів, студентів, курсантів та їхні вчителі отримали премії від письменників Лесі Ткач (Австралія), Романа Колісника (Канада), Союзу українок Австралії, відомих українських діячів культури та політики, а також від ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" тощо.

Переможців привітали учений секретар Київської православної богословської академії УПЦ КП отець Сергій Колот та архімандрит УКГЦ, лауреат Шевченківської премії отець Рафаїл Турконяк, президент Ліги меценатів України Володимир Загорій, лауреат премії Тараса Шевченка Михайло Слабошпицький, поет та видавець Іван Малкович, політичні та громадські діячі.

"Коли ми розпочинали цей конкурс, ми мали на меті не тільки перевірити знання державної мови в Українській державі, а й викликати почуття патріотизму. Патріотизм починається від знання мови, поваги до мови, поваги до держави і так розбудовується держава", - зазначив у ході церемонії Загорій.

Міжнародний конкурс з української мови був заснований у травні 2001 року канадським підприємцем українського походженням Петром Яциком, відомим своїм вкладом у розвиток українознавства.

Конкурс проводиться щорічно за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги меценатів Україні та має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За 17 років існування конкурсу участь в ньому брали учасники з понад 20 країн світу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-