Фільм "Голод до правди" вийде в ефір у День пам’яті і примирення

Фільм "Голод до правди" вийде в ефір у День пам’яті і примирення

1447
Ukrinform
Прем’єра повнометражного документального фільму "Голод до правди" відбудеться в ефірі телеканалу UA:Перший 8 травня о 19:40 – у День пам’яті і примирення в Україні.

Про це повідомляє UA: Перший.

Стрічка поєднує дві історії – про подорож до Радянського Союзу канадської репортерки у 30-х роках ХХ століття та про життя родини українського військового-учасника нинішнього конфлікту на Сході України.

Ріа Клайман, молода канадська репортерка, проїхала центральними районами СРСР, коли там лише починався штучний голод. Її газетні статті про події 1932-33 років були одним із небагатьох джерел правди. Саме за опис Голодомору та ГУЛАГу Ріу Клайман вигнали з Радянського Союзу. Пізніше репортерка взялася за хроніки ранніх років влади Гітлера.

У "Голоді до правди" історія Клайман переплітається з розповіддю про життя родини спецпризначенця Збройних сил України Сергія Глондаря. Він був захоплений у полон у бою під Дебальцевим – наступного дня після того, як за мирною угодою Мінськ-2 зброя керованих Російською Федерацією бойовиків мусила замовкнути. Глондар – батько двох доньок, проте ніколи не бачив молодшу з них, а впродовж 700 днів полону його родина отримала тільки сім літер.

Автори крізь призму протистояння дезінформації поєднали у стрічці рідкісні архівні фото, історичну перспективу й реальну життєвої драми сьогодення. І музику – голоси Джамали, ONUKA, гуртів ДахаБраха і Dakh Daughters.

Фільм спільного виробництва Фонду "Канада – Україна", Messy Moment Media та об’єднання українських документалістів "Вавілон’13".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>