ГПУ порушила кримінальну справу за фактом вбивства Ніла  Хасевича

ГПУ порушила кримінальну справу за фактом вбивства Ніла Хасевича

3069
Укрінформ
Генеральна прокуратура розпочала розслідування за фактом вбивства у 1952 році художника Ніла Хасевича капітаном Борисом Стекляром.

Про це йдеться у відповіді ГПУ на запит Національного центру правозахисту.

"Справа унікальна та не має аналогів в Україні. Вчинок Стекляра, офіцера КГБ, не має терміну давності. Злочин через десятки років залишається злочином. Вбивство Хасевича, борця за незалежність, має розслідуватися, і кожний причетний отримає вирок", - зазначили правозахисники.

ГПУ направила кримінальну справу на розслідування до  прокуратури Рівнеської області.

У Національному центрі правозахисту нагадали, що капітан (нині – полковник у відставці) Борис Стекляр керував операцією МГБ з пошуку й знищення підпільного художника, члена рефрентури пропаганди Волинського крайового проводу ОУН Ніла Хасевича в 1952 році. Стекляр особисто кинув гранату в бункер, де переховувався Хасевич та інші оунівці.

5 серпня 2016 року в Рівненському окружному адміністративному суді відбувся розгляд справи Бориса Стекляра до Управління СБУ в Рівненській області.

У своєму позові полковник КГБ Стекляр всупереч Закону України "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років" просив суд зобов’язати Управління СБУ в Рівненській області не надавати його особову справу № 2095 для ознайомлення.

На саме засідання позивач не з’явився, проте звернувся до суду із заявою залишити його справу без розгляду.

Фото: Zbruc.eu

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-