Україна піднялася у рейтингу

Україна піднялася у рейтингу "Репортерів без кордонів", США - навпаки

Укрінформ
Україна посіла у рейтингу свободи преси "Репортерів без кордонів" 102-е місце, піднявшись на п'ять позицій порівняно з результатами 2016 року.

Як пояснила речниця "Репортерів без кордонів" Ульріке Груска (Ulrike Gruska), покращення позицій України пояснюється зокрема зменшенням насильства проти журналістів, повідомляє DW.

Рейтинг за новим індексом свободи ЗМІ оприлюднила у середу міжнародна організація "Репортери без кордонів".

"Організація також заявила про звуження свободи преси у низці демократичних країн, зокрема у США, які втратили дві позиції та опинилися на 43-му місці. Причиною називається почастішання розслідувань проти інвестигативних журналістів та викривачів, як і затримань представників ЗМІ під час висвітлення акцій протесту. Польща за правління правоконсерваторів втратила сім позицій та зайняла 54-у сходинку, зокрема через посилення контролю влади за суспільним мовником. Також погіршилася ситуація із свободою преси у Великобританії (40-е місце), Нідерландах (5-е) та Канаді (22-е)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Росія залишилася на 148-му місці через придушення опозиційних ЗМІ, Туреччина із жорсткими заходами після невдалого путчу втратила чотири позиції та посіла 155-е місце, зазначають в організації. На чолі ж рейтингу опинилися Норвегія і Швеція, які покращили свої результати завдяки ліберальному доступу до публічної інформації та законодавству, яке захищає джерела журналістів.

Показники організація "Репортери без кордонів" розраховує на основі низки параметрів, зокрема різноманітності медіа та їхньої незалежності, умов роботи журналістів та самоцензури, правового захисту та інституційної прозорості.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-