Українська корупція залишила слід у 41 країні - НАБУ

Українська корупція залишила слід у 41 країні - НАБУ

1514
Ukrinform
Іноземні банки та компанії причетні до завдання понад третини усіх збитків від злочинів, які розслідує Національне антикорупційне бюро України.

Про це йдеться на сайті НАБУ.

"Наразі детективи НАБУ встановили комерційні структури з щонайменше 10 країн світу, за участі яких із України було виведено понад 2,27 млрд грн, 428 млн дол. США, 4,3 млн євро та 825 тис. фунтів стерлінгів. Загалом від початку розслідувань cтаном на середину квітня НАБУ надіслало 161 клопотання про міжнародну правову допомогу до компетентних органів 41-ї держави. Найбільше клопотань скеровано до Латвії (35), Великої Британії (13), Австрії (10), Швейцарії (10), Кіпру (10)", - йдеться у повідомленні.

Слідством встановлено причетність іноземних суб’єктів до корупційних схем, реалізованих на низці українських державних компаній. Зокрема, йдеться про ПАТ "Укргазвидобування", ДП "Електроважмаш", ДП "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (ДПЗКУ), ДП "Адміністрація морських портів України", ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) тощо.

Найчастіше кінцевими бенефіціарами закордонних компаній-учасників корупційних схем є громадяни України. А самі компанії зазвичай виконують роль посередника, який за сприяння топ-менеджменту держпідприємства купує його продукцію за цінами нижчими за ринкові або навпаки.

Згідно з даними, отриманими детективами НАБУ з початку здійснення розслідувань (з 4 грудня 2015 року), найчастіше такі компанії-посередники мають "прописку" у Великій Британії та Республіці Кіпр. У цих країнах українських корупціонерів приваблюють низьке оподаткування, спрощена фінансова звітність та високі гарантії конфіденційності. Банківські операції найчастіше здійснюються через фінансові установи у Латвії та Австрії, оскільки місцеві банки працюють швидко та мають жорсткі стандарти дотримання банківської таємниці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-