Луценко заявив, що

Луценко заявив, що "бурштиновій мафії" завдали удару

Відео
Укрінформ
Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що правоохоронці завдали удару по "бурштиновій мафії".         

Про це він сказав у вівторок, 18 квітня 2017 року, під час брифінгу у Рівненській області, повідомляє прес-служба ГПУ.

"На жаль, я не можу сказати, що та операція остаточно покінчила з "бурштиновою мафією". На цей момент, за нашими оперативними даними, цій мафії було завдано удару, і операція з її ліквідації триває", - зазначив Луценко.

Він повідомив, що серед підозрюваних, які ознайомлюються із матеріалами провадження, - вже колишні заступник прокурора Рівненської області, керівник Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області, начальник Дубровицького відділу Сарненської місцевої прокуратури, працівник Управління по боротьбі з організованою злочинністю Головного управління УМВС України в Житомирській області, а також слідча слідчого управління Головного управління Нацполіції в Рівненській області, яка наразі відсторонена від посади, та старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу контррозвідки управління Служби безпеки України в Рівненській області.

За словами генпрокурора, у ході досудового розслідування одна особа добровільно повідомила слідство про те, що брала участь у вчиненні злочинів злочинною організацією та заявила про готовність сприяти слідству. Із цією особою прокурором укладено угоду про визнання винуватості, суд ухвалив обвинувальний вирок. Окрім того, ще ряд осіб уклав угоду зі слідством.

Луценко повідомив, що 14 лютого 2017 року у зазначеному кримінальному провадженні прокурором оголошено про завершення досудового розслідування та відкрито матеріали кримінального провадження 6 підозрюваним та їх захисникам для ознайомлення.

Генеральний прокурор поінформував, що за час здійснення досудового розслідування проведено 183 обшуки, в ході яких виявлено готівку, коштовності із золота, зброю, бурштин різних фракцій, засоби для добування бурштину, чорнову бухгалтерію і схему розподілу коштів; проведено понад 200 негласних слідчих (розшукових) дій. "Крім цього, за результатами здійснення досудового розслідування до кримінальної відповідальності притягнуто 31 особу, з яких відносно 25 осіб судами винесено обвинувальні вироки, які набрали законної сили", - додав він.

Нагадаємо, 18 квітня 2016 року Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України зареєстровано кримінальне провадження за фактом створення та діяльності на території Рівненської області злочинної організації з метою отримання організаторами неправомірної вигоди за безперешкодне здійснення видобування бурштину-сирцю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-