Наглядова рада НСТУ готова витримати тиск щодо обрання голови Суспільного - Лебедєва

Наглядова рада НСТУ готова витримати тиск щодо обрання голови Суспільного - Лебедєва

Укрінформ
Голова Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України заявляє, що вони готові протистояти тиску щодо обрання очільника Суспільного мовника, яке має відбутися 10 квітня.

П ро це Тетяна Лебедєва сказала сьогодні на міжнародній конференції "Незалежність органів управління Суспільного мовника - ключова передумова успішної реформи", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Чи готові ми до тиску? Ви вже бачили, що деякі такі спроби тиску були. Але поки що ми витримуємо цей тиск. Я не знаю, що буде далі. Але рік спілкування з моїми колегами з Наглядової ради переконав мене, що там самодостатні люди, які не прийшли вирішувати якісь особисті маленькі проблеми, а бачать проблеми в цілому і сподіваються залишитись в історії як люди, що доклали зусиль до побудови чогось нового, сучасного і перспективного. Бо змінилась країна, змінилось суспільство, і не помічати цього вже не можна", - зазначила Тетяна Лебедєва.

Водночас вона додала, що однією з головних ознак Суспільного мовника є його повна незалежність від будь-якого впливу і тиску. І в цивілізованих країнах для будь-якого політика це абетка - якщо ти тиснеш або на журналістів, або на менеджмент Суспільного мовника, ти дуже ризикуєш втратити і авторитет, і статус, і рейтинг.

"Дуже складно побудувати такий осередок абсолютної політичної незалежності і незаангажованості в суспільстві, яке до цього не готове, і навіть коли політична еліта до кінця не розуміє, що є головними принципами Суспільного, що відрізняє Суспільне від державного, як можна бути споживачем і партнером суспільного контенту, не вдаючись до спроб в ручному режимі ним керувати", - сказала голова Наглядової ради ПАТ "НСТУ".

Вона висловила переконання, що швидкість розуміння специфіки Суспільного буде залежати від того, як швидко будуть просуватися реальні реформи і як швидко глядач зможе побачити реальні зміни контенту НСТУ. А також звернулась до політиків, "які одного разу мають зрозуміти, що вигідно мати незалежні і незаангажовані медіа".

"Прийміть один раз за правило, що медіа мають бути незалежними, що доступ до ефірів та інформації має бути однаковим, зваженим і збалансованим, що жити в цивілізованій країні краще, приємніше і, головне, перспективніше - для ваших дітей, для ваших онуків, для вашого майбутнього в цій країні, якщо ви пов'язуєте своє життя і життя своїх дітей з цією країною", - закликала Лебедєва. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-