Білорусь депортувала в Україну трьох християнських проповідників

Білорусь депортувала в Україну трьох християнських проповідників

956
Ukrinform
Українські громадяни Владислав Єрмолов, Леонід Номерчук і Ашот Саркісян із місії "Блага вість" після 15 діб арешту в білоруському Мінську о 14:30 6 квітня мають прибути літаком до Києва.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Троє українських проповідників звільнені з ізолятора тимчасового утримання і відправлені в аеропорт, звідки вони будуть депортовані літаком до Києва за рахунок білоруської сторони", – заявив консул України в Мінську Олександр Новосьолов.

За словами консула, йому не вдалося зустрітися з українськими проповідниками, і він так і не мав з ними контакту. Але 5 квітня, за словами Новосьолова, він був в ізоляторі і зустрівся там з трьома іншими українськими громадянами, які перебувають під арештом.

"Там все в порядку з умовами перебування, скарг на утримання у них немає. Та й сам я бачу, що там нормальні умови", – сказав консул.

22 березня в Мінську були затримані християнські проповідники з України Ашот Саркісян, Леонід Номерчук, Владислав Єрмолов з місії "Блага вість". Вони збиралися провести в Мінську біблійні семінари за участю південнокорейського проповідника, проте були затримані і засуджені на 15 діб за звинуваченням у нецензурній лайці.

Юрист мінської протестантської церкви "Нове життя" Сергій Луканін заявив, що українці потрапили за грати за безпідставним звинуваченням. За його словами, троє українських громадян-протестантів домовилися орендувати на 21-24 березня конференц-зал в одному з готелів, але заплатити не встигли. Вони планували провести там кілька лекцій на тему "Теологічні семінари про порятунок. Феномен народження згори», в яких мав узяти участь проповідник з Південної Кореї Кім Джон Шу. "Блага вість" – протестантський рух, який виник у Південній Кореї.

Наразі у мінській "тюрмі на завулку Окрестіна" перебуває ще троє громадян України, затриманих під час розгону антиурядових акцій 25-26 березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-