“Доступні ліки”: у переліку 157 торговельних назв

“Доступні ліки”: у переліку 157 торговельних назв

11989
Ukrinform
У програмі "Доступні ліки" представлено майже половину торговельних назв, що зареєстровані в Україні як лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми.

Про це на презентації програми сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Взагалі це 157 ліків, які беруть участь у програмі. Зараз на ринку України в трьох нозологіях є 360 торговельних назв", - сказала Супрун.

В.о.міністра повідомила, що у програмі беруть участь 18 виробників з Європейського Союзу, 15 українських, а також виробники з Ізраїлю, Індії. Зокрема, у програмі передбачено 16 міжнародних непатентованих назв (МНН) препаратів від серцево-судинних захворювань, учасникам програми стали 127 торговельних назв. На три міжнародні непатентовані назви препаратів від бронхіальної астми пропонується шість торговельних назв, на дві міжнародні непатентовані назви ліків від цукрового діабету в програмі задіяно 24 торговельні назви.

Супрун зазначила, що приницип формування переліку ліків, вартість яких підлягає відшкодуванню, за міжнародними непатентованими назвами дасть змогу суттєво розширити асортимент препаратів і раціонально використати виділені кошти.

За словами в.о.міністра, нині у процесі підписання контрактів на участь у програмі "Доступні ліки" з органами місцевої влади перебуває 1400 аптек, і з часом їх кількість збільшуватиметься.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Володимир Гройсман повідомив про те, що до програми "Доступні ліки" долучилося 150 аптек. Програма "Доступні ліки" розпочалася 1 квітня 2017 року і передбачає відшкодування державою вартості лікарських засобів для серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету 2 типу. На реалізацію программи в бюджеті уряд заклав 500 млн грн.

Для отримання безкоштовних ліків пацієнту потрібно звернутися до профільного спеціаліста або до сімейного лікаря по рецепт, звернутися в аптеку з позначкою програми "Доступні ліки". У кожній аптеці, що бере участь у програмі, має бути перелік ліків, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-