ГПУ виявила системні порушення прав затриманих та арештованих

ГПУ виявила системні порушення прав затриманих та арештованих

Укрінформ
Перевіркою ГПУ встановлено системні порушення конституційних прав затриманих, взятих під варту та арештованих осіб, які тримаються у спецустановах у центральному апараті Національної поліції, органах і установах Хмельницької та Тернопільської областей.

Про це йдеться на сайті ГПУ. 

"Так, майже чверть кімнат для затриманих та доставлених чергових частин не відповідає вимогам національного та міжнародного законодавства. У ряді випадків працівники поліції затриманих осіб не поміщають до кімнат для затриманих та доставлених чергових частин, а утримують у службових кабінетах, коридорах, кімнатах прийому громадян та проведення слідчих дій", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у протоколах не завжди вказано фактичний час затримання та дані про повідомлення близьких родичів. Мають місце випадки несвоєчасного інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На сьогодні в органах поліції функціонує 149 ізоляторів тимчасового тримання (далі – ІТТ). За останні 2 роки їх кількість скорочено майже втричі (на 190), зокрема цього року призупинено функціонування 55 установ.

Тенденція до зменшення кількості ІТТ також ускладнює організацію конвоювання в’язнів з огляду на збільшення відстані до органів досудового розслідування та судів, недостатню кількість спеціального автотранспорту. Для конвоювання використовується інший службовий автотранспорт відділів поліції (не обладнаний для перевезення в'язнів) за участю працівників поліції, які не мають відповідних знань та навичок, що призводить до втеч з-під варти.

З відповідних причин минулого року допущено 7 випадків втеч в’язнів під час їх конвоювання та тримання в ІТТ, йдеться у повідомленні.

В ГПУ зауважили, що допускаються факти несвоєчасного доставляння або взагалі недоставляння конвойними підрозділами підсудних для участі в судових засіданнях.

Кричущим фактом є відсутність ІТТ і слідчого ізолятора в обласному центрі Тернопільської області. Це призводить до випадків тривалого тримання в’язнів у непристосованих приміщеннях.

З метою усунення виявлених порушень законів загалом прокурорами протягом 2016-2017 років внесено понад 2200 документів реагування, за результатами розгляду яких на теперішній час до відповідальності вже притягнуто понад 900 службових осіб, розпочато 57 кримінальних проваджень, звільнено 23 незаконно утримуваних особи. Генеральною прокуратурою України скеровано лист міністру внутрішніх справ України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-