Ситник розповів у Литві про "газову справу" та інші досягнення НАБУ

Ситник розповів у Литві про "газову справу" та інші досягнення НАБУ

726
Ukrinform
Діяльність державних підприємств стає прозорішою завдяки розслідуванням Національного антикорупційного бюро України. 

Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник під час зустрічі з представниками Служби спеціальних розслідувань Литовської Республіки (STT) 27 березня, повідомляє прес-служба відомства. 

«Активні дії Бюро змушують потенційних корупціонерів переглядати свою поведінку, бо НАБУ стає на заваді їхнім злочинним намірам», – підкреслив він. 

Директор Бюро навів приклад викриття корупційної схеми розкрадання коштів під час видобутку та продажу газу за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування» (відома у ЗМІ як «газова справа»), після чого прибутки державного підприємства всього за півроку сягнули 162 млн грн проти 25 млн грн, отриманих за три роки спільної діяльності з компаніями, "підконтрольними народному депутату Олександру Онищенку".

Ситник також наголосив на високому рівні діалогу з громадянським суспільством.

Водночас він укотре підкреслив і необхідність створення в Україні Антикорупційного суду, завдяки якому розгляд справ, розслідуваних НАБУ, та винесення вироків пришвидшиться.

Зі свого боку директор Служби спеціальних розслідувань Литовської Республіки Саулюс Урбанавічюс зазначив, що корупція залишається проблемним питанням і для Литви, однак масштаби її менші. Литовський аналог НАБУ працює у тісній взаємодії з Генеральною прокуратурою та має підтримку влади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>