"Чорна каса" ПР: Центрвиборчком не дасть НАБУ паперів без рішення суду

Укрінформ
Національне антикорупційне бюро звернулося до Центральної виборчої комісії щодо надання копій  документів, які стосуються функціонування та захисту Державного реєстру виборців.

У ЦВК пообіцяли надати копії документів, але лише на основі судової ухвали. Відповідне рішення члени Центрвиборчкому ухвалили на засіданні у п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна, НАБУ вимагає документи щодо впровадження, функціонування та захисту Державного реєстру виборців за 2007-2017 роки. 

«У рамках кримінальної справи по так званій «амбарній книзі» (Партії регіонів - ред.), яка, наскільки я розумію, існує нібито на паперових носіях, ... до ЦВК надійшов запит, який дуже стурбував Центральну виборчу комісію, оскільки у своїй сукупності запитувана інформація фактично надає всі ключі від захисту Державного реєстру виборців й абсолютно роззброює Державний реєстр виборців перед будь-якими хакерами», - сказала вона.

За її словами, ЦВК вбачає в діях керівника підрозділу НАБУ, який підписав запит, перевищення повноважень, а також ознаки збору інформації, що становлять потенційну загрозу інформаційній безпеці держави.

«При всій повазі до такої шанованої установи як НАБУ я ніяк не можу для себе зрозуміти зв'язку між мовою програмування, якою здійснено програмний комплекс автоматизованої системи Реєстру, IP-адресами серверів, де вони знаходяться, іншої специфічної і спеціальної інформації, яка забезпечує захист Реєстру, яким чином така інформація пов'язана з розслідування у справі по так званій «амбарній книзі», - підкреслила Жанна Усенко-Чорна.

Вона також зауважила, що великий обсяг інформації ЦВК та Державного реєстру виборців знаходиться у відкритому доступі й НАБУ безперешкодно також може ним користуватися, проте є інформація з обмеженим доступом, яку можна отримати лише за умови наявності відповідної ухвали суду. За результатами засідання ЦВК надала тимчасовий доступ до речей і документів, вказаних у зверненні НАБУ особі, зазначеній в ухвалі слідчого судді, суду у разі пред'явлення оригіналу такої ухвали та врученні її копії. 

При цьому Усенко-Чорна зазначила, що поки до ЦВК такої ухвали не надходило. Крім того, копію цього рішення Центрвиборчком вирішив надіслати Президенту, Верховній Раді, РНБО, Адміністрації Державної служби спецзв'язку, а також Генпрокуратурі, СБУ та НАБУ «для організації перевірки щодо наявності ознак злочинів, передбачених статтями 111, 365 Кримінального кодексу України та вжиття за необхідності відповідних заходів реагування».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-