24 березня: народний календар і астровісник

24 березня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Єфима; робіть добро, поки руки теплі 

Сьогодні Єфимія, а також преподобного Олексія Голосіївського, Київського. Олексій народився в Києві в 1840 році. Коли його мати була вагітна ним, то один священик сказав їй, що вона дасть життя людині тілесно немічній, але міцній духом, великому подвижнику Божому. Так воно й сталося: Олексій від народження був німим. Коли йому виповнилося 13 років, мати взяла його з собою на пасхальну всенощну. Митрополит двічі привітав жінку з хлопчиком: «Христос воскрес!», на що Олексій несподівано відповів: «Воістину воскрес!» Це було справжнє диво. Відтоді він почав говорити, згодом став ченцем Києво-Печерської лаври. Уславився святим життям, прозорливістю. Доживав віку у Голосіївському скиту, де й відійшов до Господа рівно сто років тому. «Роби добро, поки руки теплі», - за таким принципом жив святий Олексій. Нині його мощі покояться в Голосіївському монастирі.

В давнину цього дня починали поратися в саду: обрізали сухе гілля, обкопували дерева. Примічали: качки прилетіли гладкі й угодовані – весна буде тривала й холодна; голуби розворкотілися – на тепло; зацвіла ліщина – час виставляти вулики на пасіку. Між іншим, на півдні України вже й ліщина цвіте, і бджоли літають, і картоплю садять.

З іменинами вітайте Олексія, Єфима.

Сьогодні 26-ий місячний день. Символ дня – пихата жаба, що самозакохано кумкає, вистромивши голову з болота, славлячи себе та свої жаб’ячі володіння. Їй спочатку підспівують інші жаби, потім намагаються перекричати; згодом вони немилосердно сваряться, створюючи в болоті неймовірний рейвах і гармидер, аж поки не прилітає сіра чапля й не хапає котрусь із горлатих солісток у гострого дзьоба й закинувши назад чубату голову, з задоволенням ковтає здобич. А жаба, навіть рухаючись по стравоходу чаплі, продовжує кумкати, щось комусь доводячи… Критичний день у плані спілкування. Розмови цього дня ризикують перетворитися на бурхливий потік, повінь, що змітатиме все на своєму шляху. Тож шукати смислу в усьому тому буде ой як важко! Якщо ж ви таки ризикнете, то доведеться вдягати акваланг і порпатися в річковому намулі, натикаючись на всілякий непотріб. Це вам не корали Червоного моря! Не починайте нових справ, у цей період бажано закінчувати раніше почате. Будьте максимально реалістичними і критичними, зібраними і небагатослівними. Звісно, якщо ви не депутат.

 Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1883 році: –15,9; а найтеплішим у 1913 -  +19,3.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-