23 березня: народний календар і астровісник

23 березня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Василіси та Кіндрата; пийте «живу» воду і слухайте мушлю

Сьогодні церква вшановує пам’ять святих Кодрата, Василісси, та інших Корінфських мучеників. У Кодрата було важке життя. Народився він у пустелі, де переховувалась його мати-християнка від переслідувань. Народивши сина, вона невдовзі померла. Хлопчик вижив, його знайшли добрі люди й виховали у християнській вірі. Згодом він вивчився на лікаря, зажив слави вправного цілителя, але жити в місті не захотів і став пустельником. Згодом, коли почалася нова хвиля репресій проти християн, Кодрата та інших віруючих схопили, піддали неймовірно жорстоким тортурам і стратили. З часом усі  вони були канонізовані.

В народі цей день називали Василісою – весняних вод повелителькою. Зеленоока як русалка Василіса знала таємницю того, як уникнути паводків. Тому селяни зверталися до неї про допомогу від великої весняної води. Наші пращури також вважали, що на Василіси добре ловиться риба, особливо плітка. Існували прикмети і на погоду. Сині хмари, що стрімко рухалися по небу, віщували тепло й дощ. Деякі прикмети не віщували нічого доброго: «Холод і вітер у спину – не вижити в зиму» (тобто, рік може бути голодним).

З іменинами вітайте Галину, Віктора, Павла, Ніку, Анастасію, Василісу.

Сьогодні 25-ий місячний день. Символи дня – черепаха, глечик з «живою і мертвою водою» і мушля. Вони символізують час, мудрість і пасивність. Ще пару днів – і буде новий місяць, тому варто економити: сили, емоції, слова, фінанси. Дослухайтеся до власного голосу, інтуїції. Не поспішайте з висновками і рішеннями. Це саме той період, коли варто декілька разів відміряти, а лише потім – відрізати; добре подумати, а вже потім – сказати. Найліпше спілкування цього дня – з Ангелом-охоронцем. Уникайте грубої їжі. Ідеальний день для самозаглиблення, самоаналізу, медитації. Надихайтеся життю у природи.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1942 році: –17,3; а найтеплішим у 1913 -  +20,4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-