Бойовики катували захоплених на Луганщині спецназівців - Спілка офіцерів

Бойовики катували захоплених на Луганщині спецназівців - Спілка офіцерів

Заява
Укрінформ
Судячи з оприлюднених бойовиками матеріалів, по відношенню до захоплених на Луганщині двох військовослужбовців 8 полку спецпризначення Сил спецоперацій ЗСУ Сергія Іванчука та Івана Дєєва застосовувалися тортури, а їх волю ламали психотропами та наркотиками.

Про це йдеться у заяві  ВГО  “Спілка офіцерів України”. 

“Оприлюднені матеріали наштовхують на висновки про те, що так звані правоохоронні органи ОРДЛО та їхні кремлівські куратори і далі діють у звичному для них стилі – нехтуючи будь-якими принципами гуманності, брутально порушуючи права людини, застосовуючи методи насильницького захоплення на своїй території або викрадення з території України заручників з подальшим висуванням абсурдних звинувачень проти них, здійснюючи психологічний тиск, тортури і фізичний вплив на затриманих”,  -  йдеться у повідомленні.

Зазначається, що поведінка двох захоплених українських військових перед відеокамерами може бути обумовленою також застосуванням психотропних і наркотичних речовин: “Ймовірно, що саме їхній  вкрай незадовільний фізичний і психічний стан не дозволив раніше борцям за “русскій мір” провести зазначену інформаційну атаку”.

Спілка офіцерів України звертає увагу на те, що оприлюднення цих матеріалів відбувається на фоні розгляду позову України проти Росії у Міжнародному суді ООН, подальшого загострення ситуації на лінії бойового зіткнення в зоні АТО і розглядає цей факт, як чергову інформаційну спробу дискредитації України.

Підкреслюється, що умови, в яких відбувався так званий “допит”, статус  “правоохоронного органу” — “МГБ ЛНР”  та інші моменти “ніякого відношення до права не має і не може класифікуватися інакше, ніж кримінальний злочин — незаконне позбавлення волі, порушення Конвенції про захист прав і основних свобод людини, Декларації ООН про захист усіх осіб від насильницького зникнення”.

“Всеукраїнське громадське об’єднання “Спілка офіцерів України” звертається до представників України у Тристоронній контактній групі з вимогою активізувати зусилля щодо звільнення заручників, які утримуються російською стороною, як на території Російської Федерації, так і на окупованих нею територіях, і долучити до обговорення й питання звільнення військовослужбовців Сергія Іванчука та Івана Дєєва”, - зазначається  у повідомленні.

Також у  ВГО закликали Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини вжити вичерпних заходів, наданих міжнародними правовими актами та законодавством України, використати всі свої можливості для забезпечення належних умов тримання українських заручників, проведення медичного обстеження і необхідного лікування, недопущення тортур, фізичного і психологічного тиску на них та якнайшвидшого поновлення їхніх прав.

Як повідомляло агентство, 10 березня 2017 року представники так званого “МГБ ЛНР” виклали відео з допиту військовослужбовців–розвідників 8-го полку спецпризначення

У Командуванні  ССО ЗС України підтвердили, що захоплені є українськими воїнами, підкресливши, що “на відміну від представників РФ, ми не відмовляємось від своїх хлопців”. 

При цьому було зазначено, що раніше прес-центром штабу АТО 11 лютого 2017 року був втрачений зв'язок з розвідниками, що виконували завдання в зоні проведення антитерористичній операції на території Луганської області. 

Наголошувалося, що дані воїни ЗСУ виконували штатні завдання з ведення спеціальної розвідки у визначених районах і ці завдання не пов’язані із підривною діяльністю та не несуть загрози мирному населенню.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-