На Донбасі сотні людей на

На Донбасі сотні людей на "нічийній землі" живуть у повній ізоляції - ООН

Укрінформ
Ескалація бойових дій на сході України призвела до загибелі цивільних осіб і руйнування важливих об'єктів цивільної інфраструктури. Гуманітарна ситуація на сході країни у цілому залишається занадто важкою. 

Про це говориться у новій доповіді ООН про ситуацію з правами людини в Україні, яку було представлено у середу, 15 березня, повідомляє центр новин ООН.

"Доповідь охоплює період із 16 листопада 2016 року по 15 лютого 2017 року. Особливу увагу у ній приділено наслідкам ескалації бойових дій у період з 29 січня по 3 лютого. За ці шість днів було вбито семеро цивільних осіб і 46 було поранено", - говориться у повідомленні. 

Автори доповіді підкреслили, що всі жертви конфлікту мають право на правовий захист і компенсацію збитку. Вони вітали зусилля уряду із надання допомоги тим, кого було поранено у ході бойових дій, проте закликали не ділити потерпілих "на своїх і чужих". 

У новій доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні детально описано ситуацію у населених пунктах на "нічийній землі" між блокпостами, встановленими на в'їздах на підконтрольну уряду територію і в райони, що знаходяться під контролем повстанців. У цих анклавах проживають кілька сотень людей, які опинилися у повній ізоляції. 

Автори доповіді заявили, що лінія зіткнення й блокпости обмежують свободу пересування людей і розділяють цілі громади у районах, які постраждали від конфлікту. Щодня близько 23 тисяч осіб годинами вистоюють у чергах, щоб перейти через один із всього п'яти наявних пунктів пропуску.

Експерти ООН знову висловили занепокоєння з приводу жорстокого поводження сторонами конфлікту із затриманими й умовами їх утримання під вартою. Вони побоюються, що люди, які утримуються озброєними групами, піддаються тортурам і сексуальній нарузі. 

У доповіді також повідомляється про порушення прав людини у Криму, описуються випадки застосування владними органами тортур з метою отримання визнань, примусового приміщення людей до психіатричних установ, утисків адвокатів. 

Правозахисники ООН зазначили, що у цілому по Україні спостерігається низький рівень довіри до судової системи. Вони підкреслили, що досі не покарані винні у кровопролитті на Майдані у Києві в лютому 2014 року і в Одесі в травні того ж року. Відмітивши, що зараз йде судовий процес над п'ятьма співробітниками "Беркуту", які звинувачуються у вбивстві 48 протестуючих 20 лютого 2014 року на Майдані, експерти підкреслили, що серед звинувачених немає посадовців вищої ланки. До того ж досі не притягають до відповідальності винних у смерті 48 осіб у результаті насильства в Одесі. 

У документі повідомляється, що в результаті бойових дій на сході України за період після 16 листопада 2016 року 23 цивільних осіб загинуло й 107 отримало поранення. Всього з початку конфлікту в Україні загинуло, щонайменше, 9940 осіб, ще 23 455 отримали поранення. Ці цифри включають як мирних жителів, так і українських військових і членів озброєних груп.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-