На Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині "полюють" на журналістські авто - НСЖУ

Укрінформ
П'ять випадків понівечення автомобілів, які належать журналістам, сталося на Дніпропетровщині за останніх сім місяців. Із них – чотири підпали. 

Медійники вважають це помстою за професійну діяльність, а правоохоронці не знайшли винних щодо жодного із випадків, повідомили Укрінформу в Національній спілці журналістів України.

"Останній випадок підпалу стався вночі 11 березня у Нікополі, коли на автопаркові невідомі підпалили автомобіль позаштатного кореспондента видання "Город Никополь" Руслана Соловйова. Ще одному журналісту цього ж  медіа Віктору Артеменку невідомі розтрощили автомобіль сокирою біля редакції 21 лютого", - йдеться у повідомленні.

Також у НСЖУ наголосили, що 25 лютого у Кам'янському згорів автомобіль Станіслава Мілославського, редактора газети "Антимафія", а в ніч проти 12 лютого невідомі підпалили автівку редактора сайту 5692.com.ua і газети "Город 5692" Сергія Гузя. Крім цього, за повідомлення спілки, 15 серпня 2016-го року в Дніпрі невідомі підпалили автомобіль тодішнього головного редактора газети "Зоря" Ксенії Зайцевої.

 У коментарі НСЖУ Сергій Гузь зауважив, що прослідковується чіткий зв'язок між професійною діяльністю і цими випадками. 

"Ці журналісти і ЗМІ найбільше критикували дії влади, писали про тендери, корупційні зв’язки та інші подібні теми. Тому виглядає так, що на Дніпропетровщині комусь не подобається така преса, яка пише про зловживання влади. Імовірно, це така форма тиску. Адже коли немає цензури, то офіційними шляхами неможливо заборонити поширювати матеріали про зловживання влади. Отже, вдаються до засобів залякування. Тим журналістам, які пишуть про владу позитивно, ніхто не палить автівки", – коментує Гузь. 

Журналіст наголосив, що за цей час жодного випадку із тих що сталося, не розслідувано, притягнутих до відповідальності немає, не встановлені навіть зловмисники. 

"Коли спалили моє авто, поліція прибула з запізненням на 40 хвилин, нікого вже знайти було неможливо... Є злочини, підпали, але не знайдено ні виконавців, ні замовників", – розповів Гузь.

Виконувач обов'язків голови Національної спілки журналістів України Cергій Томіленко заявив, що безкарність залишається системною проблемою, якщо це стосується злочинів проти журналістів.

"Ми в Національній спілці журналістів неодноразово звертали увагу на те, що правоохоронна система неефективно розслідує злочини проти журналістів і ЗМІ. І тут варто говорити або про відверте небажання, або про недостатню компетенцію. Тому закликаємо всіх колег проявляти солідарність та тримати ці справи в полі уваги, аби не дати їм розвалитися, як це не рідко трапляється", – зазначив Томіленко. 

Як повідомлялося, Міжнародна і Європейська федерації журналістів засудили підпал невідомими автомобіля журналіста Сергія Гузя вранці 12 лютого в Каменському Дніпропетровської області. Президент Європейської Федерації журналістів Могенс Бліхер Бьєрегард закликав українську владу "робити реальні кроки, щоб розірвати порочне коло безкарності за вчинення злочинів і нападів на журналістів".

Так само спеціальну заяву осуду щодо підпалу автомобіля журналіста зробила і представник Організації з безпеки і співпраці в Європі з питань свободи засобів масової інформації Дуня Міятович. 

Фото: nmpu.org.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-