Майбутніх журналістів навчать, як працювати в небезпечних умовах

Майбутніх журналістів навчать, як працювати в небезпечних умовах

Укрінформ
Для майбутніх журналістів розроблять навчальну програму, що враховуватиме обов’язкову підготовку до роботи у небезпечних умовах.

Про це під час міжвідомчої наради в МОН щодо підготовки фахівців за спеціальністю «Журналістика» сказав перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Українська реальність диктує нові вимоги до підготовки багатьох спеціалістів і журналістів зокрема. Робота представників ЗМІ нерозривно пов’язана із найбільш вагомими суспільними подіями, які часто бувають небезпечними, тож молодий спеціаліст має бути готовий до викликів своєї професії, вміти піклуватися про своє життя та безпеку в будь-яких ситуаціях», – зазначив Ковтунець.

Типову навчальну програму для майбутніх журналістів буде розробляти міжвідомча група, до складу якої увійдуть представники Міністерства освіти і науки України, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони та Міністерства інформаційної політики.

До навчальних планів мають додати спеціальні дисципліни, які будуть орієнтовані на забезпечення власної безпеки журналістів під час масових громадських акцій, в умовах бойових дій, техногенних катастроф тощо.

Також пропонується впровадити відповідні зміни не лише у Типовий навчальний план, а й додати їх до нового держстандарту 061 «Журналістика», що розробляється зараз. Зокрема, уміння убезпечувати себе під час масових громадських акцій, бойових дій, катастроф тощо пропонують додати як обов’язкову компетентність, якою має володіти бакалавр та магістр журналістики.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-