Інститут масової інформації: жінок-експертів у ЗМІ стало ще менше

Інститут масової інформації: жінок-експертів у ЗМІ стало ще менше

Дослідження
1036
Ukrinform
Жінки коментують лише кожен сьомий матеріал (14%) в загальноукраїнських інтернет-медіа, що на 3% менше, ніж в минулому році (17%). В основному, у якості експерток жінки представлені в темах правозахисту, шоу-бізнесу, спорту, здоров’я, міжнародних новин та визволення полонених.

Такими є результати моніторингу гендерного балансу в 10 загальноукраїнських інтернет-ЗМІ, що проводився ГО "Інститутом Масової Інформації" у лютому-березні 2016 року, повідомляє ІМІ.

"Найбільше жінок-експерток в новинах було зафіксовано у виданнях "Ліга" (25% від загальної кількості новин), "Укрінформ" (22%), "УНІАН" та "LB.ua" (по 19%), найменше – в "Українській правді" (8%), "Обозревателі" (7%) та "Кореспонденті" (0%)", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, в якості героїнь матеріалів жінки представлені в середньому практично у кожній третій новині – у 27% від загальної кількості матеріалів (для порівняння, в минулому році цей показник склав 23%). Найбільше жінок в якості героїнь новин зафіксовано у виданнях "112.ua" (38%), "УНІАН" (37%) та "Укрінформ" (32%), найменше – в "LB.ua" (22%) та "Лізі" (13%).

Згідно з дослідженням ІМІ, найчастіше жінки виступали героїнями "жовтих новин", новин про міжнародну політику, спорт, культуру, здоров’я, схуднення, особисте життя.

Такі теми, як політика та економіка, лишаються в українських ЗМІ "чоловічими".

Примітно, що лише до 8% всіх новин, в яких згадуються жінки, були присвячені українським жінкам-політикам, причому в ЗМІ найчастіше фігурували два прізвища – народних депутаток Ірини Геращенко та Надії Савченко. Поодинокі згадки в ЗМІ траплялися про голову НБУ Валерію Гонтареву, першу заступницю міністра інформполітики Еміне Джеппар, в.о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун.

Серед закордонних політикес було найбільше згадок про радницю Трампа Келліенн Конвей, постійну представницю США в ООН Ніккі Хейлі та лідерку ультраправої партії, кандидатку в президенти Франції Марін ле Пен.

За даними ІМІ, в українських інтернет-ЗМІ чоловіки пишуть блоги активніше від жінок – в період моніторингу 77% блогів було написано авторами-чоловіками, порівняно до 23% блогів від авторок-жінок. Найменше блогів авторства жінок виявилося на сторінках "Страна.ua" (13%), "Укрінформ" (11%) та "Цензор.НЕТ" (10%).

Моніторинг проводився експертами Інституту Масової Інформації у 10 загальнонаціональних інтернет-виданнях ("Українська Правда", "Ліга", "Обозреватель", "УНІАН", "LB.ua", "Цензор.НЕТ", "Укрінформ", "Страна. ua", "112.ua", "Кореспондент"). Моніторингу та оцінці підлягали всі новини, блоги та статті на вказаних ресурсах, що вийшли в період з 27 лютого  по 1 березня 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>